Jump to content

Ciekawy biotop do 860L.


mik
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zmieniam akwarium na 180x80hx60 i nie mogę dobrać sobie odpowiedniego biotopu. Myślałem o Azji i klimatycznym leśnym jeziorku, a w nim od 1 do 3 karpi koi. Ewentualnie zastanawiam się nad biotopem dla cichla ocellaris. Nie jestem na 100% zdecydowany. Chciałbym, aby ryby nie były "za małe" do zbiornika, aby ładnie się eksponowały. Chciałbym się skupić na jednym, maksymalnie dwóch gatunkach w zbiorniku. Troszkę też chodzi mi po głowie akwarium krajowe i szczupak, ale miałbym problem ze stałymi dostawami żywego pokarmu (chyba żebym założył hodowlę molinezji w piwnicy). Mam kilka swoich ustaleń. Szyby boczne i tylne będą pomalowane na czarno, niezbyt intensywne oświetlenie, akwarium dekoracyjne. Może ktoś ma jakieś propozycje?

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie 60 to trochę mało. Mogę jeszcze wymiary zbiornika zmienić, ale z głębokością nie mogę wyjść więcej niż 75cm. Ewentualnie po osiągnięciu około 40cm, ryby można by przenieść do oczka.

Link to comment
Share on other sites

Myślałem o nich, ale jakoś najbardziej przekonany jestem do koi. Jeżeli chodzi o sens oddawania koi do oczka to nie wydaj mi się to złym pomysłem. Karp koi to nie droga ryba i wolno rośnie. Odnośnie Afryki to kiedyś chodziła mi po głowie frontosa.

Link to comment
Share on other sites

Nie zależy mi na kolorowych rybach. Poprostu większe karpie mają w sobie coś dostojnego, podoba mi się jak majestatycznie poruszają się w wodzie. A co sądzicie o gurami olbrzymim. Chyba pasowałby do mojej koncepcji leśnego bajora.

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj w sklepie zoologicznym i obejrzałem na żywo pawiookie i inne większe pielęgnice. Pierwszy raz widziałem na żywo pawiooką 20cm i powiem, że prezentowała się dostojnie. Rozważam bardzo poważnie stworzenie biotopu dla tych ryb. Mam tylko jedno pytanie. Czy te ryby mogą zaatakować mnie podczas czyszczenia zbiornika, nie chciałbym szukać jakiejś kolczugi? Podobały mi się również pielęgnica managuańska i severum. Czytałem, że dobrze jest jak coś z pawiookimi pływa, by agresja nie skupiała się w związku. Gdybym się zdecydował na pawiookie to ile ewentualnie byście radzili na taki zbiornik i jakie towarzystwo?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Skoro marzy ci się klimatyczny zbiornik, który ma być urządzony tak by przypominał leśne jeziorko tzn częściowo zarośnięty z nie za jasnym oświetleniem, oraz korzeniami i gałęziami jako wystrojem, a ryb nie ma tam być za wiele, to aż prosi się by wpuścić tam wężogłowy, które w naturze właśnie takie leśne jeziorka zamieszkują.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...