Skocz do zawartości

Co się dzieje z Heteranthera ?


kamil2963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a2 ... 5c3a8.html

 

Co się dzieje ? Wszystko było ok, tydzień temu podałem potas, czy mógł wystąpić niedobór żelaza ? mierzyłem jest ok 0,25 mg. Tylko że pojawiły się też glony nitkowate, co za tym idzie wygląda to jak nadmiar żelaza. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i okrzemki, ale liście robią się brązowe a to nie jest ich wina... Światło to 2x18W 8,500 i 18000 K. Wszystko było ok do tej pory, przyciąłem ją i podam dziś żelazo bo wg testów jest mało. Wydaje mi się ze mogłem podać w tamtym tygodniu za dużo potasu bo podałem 7 ml na 54 L wody, a na opakowaniu pisze ze 5 ml na 2 tygodnie, więc mógł wystąpić niedobór żelaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło to 2x18W 8,500 i 18000 K

ja bym wymienił tą 18 000K na 6 500K, ale to zależy od roślin jakie posiadasz.

18000K dużo niebieskiego widma.

Jaki litraż?

Jakie rośliny?

Niedoborem żelaza są odpadające liście i żółtawego koloru.

Niedoborem potasu są dzióry w liściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potas tak naprawdę cieżko jest przedawkować sam z siebie a jeżeli jeszcze robisz podmianki wody co tydzień to juz napewno no chyba ze wlejesz jakies strasznie duze ilości. Potas dobrze ze podałeś bo ze zdjecia wynika że masz jego niedobór ( dziurki w starszych listkach ) co do żelaza to możliwe że roślinki go tak wciągneły bo słyszałem o sytuacjach że żelazo spadlo do zera 2 dni od podania. Brązowy nalot na liściach to okrzemki jak chcesz sie ich pozbyć to zaciemnij akwarium na 2-3 dni albo po prostu kup kilka otoskow i juz nastepnego dnia akwa bedzie wolne od okrzemek. Świetlowke 18K zmień na 6,500K albo jakaś akwarystyczna ponieważ rośliny potrzebują światła jasno czerwonego najlepiej o długości fali od 650 do 680 nm oraz niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledze za odpowiedź. Zrobiłem tak, dolałem żelaza, jednak zaraz po dolaniu podmieniłem połowe wody bo bałem się że jak podałem samo żelazo to może zabraknąć innych mikro, więc micro podałem. Jeśli chodzi o potas będę podawał go więcej, lecz narazie chyba trzeba przystopować gdyż podaje PG Clasic a tam jest Potas a tydzień temu wlałem naprawde sporą dawkę wiec chyba trzeba poczekac. Co o tym sądzisz ?

Jeśli chodzi o światło to mam Philips 865 18W oraz Sylvania Aquastar 18000 K. Na jaką zmienic świetlówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...