Skocz do zawartości

Obniżenie KH bez obniżania GH


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mądrze zrobić?

 

Bo mieszając wodę destylowaną która nie ma nic w sobie uzyskałem w akwarium parametry

 

Podaje co2 z bimbrowni + spiek

 

ph-6,8 <--- AS II+ utrzymuje to od samego początku

 

GH- >7

 

KH- 15

 

Testy to paskowe JBL. Na inne na razie nie wydaję kasy,

 

 

Czy podając więcej demineralki będzie ok? No bo obniże KH ale co z GH? Nie spadnie mi za mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH to twardość węglanowa a więc zawartość jonów wapnia, a GH to KH + inne jony. Po dodaniu demineralki powinny spaść obie wartości bo jak zmniejszysz "rozwodnisz" wodę. Należałoby zbić samo KH poprzez zakwaszenie wody lub dodać do demineralki minerałów różnych od wapnia.

W akwarium KH powinno spadać samorzutnie (dodajesz kwasy więc wapń się "wiąże").

aqua substrate II+ ma za zadanie regulować PH i twardość i podejrzewam, że w tym tkwi przyczyna wysokiego KH. Zakładam, ze podłoże masz od niedawna. Jeżeli podłoże będzie już ustabilizowane to PH i KH powinny być stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH to twardość węglanowa a więc zawartość jonów wapnia, a GH to KH + inne jony. Po dodaniu demineralki powinny spaść obie wartości bo jak zmniejszysz "rozwodnisz" wodę. Należałoby zbić samo KH poprzez zakwaszenie wody lub dodać do demineralki minerałów różnych od wapnia.

W akwarium KH powinno spadać samorzutnie (dodajesz kwasy więc wapń się "wiąże").

aqua substrate II+ ma za zadanie regulować PH i twardość i podejrzewam, że w tym tkwi przyczyna wysokiego KH. Zakładam, ze podłoże masz od niedawna. Jeżeli podłoże będzie już ustabilizowane to PH i KH powinny być stałe

 

Podłoże ma już 3 miesiące.

 

 

No i to kh bym chciał obniżyć. Ph raczej nie bedzie spadać niżej no bo demineralka ma 7 no i podłoże obniża je trochę.

 

Jak lałem samą kranówe ph 8 to też spadało do 6.8 w akwarium.

 

Teraz zjechałem z gh 21 do 10 no ale to kh.

 

Jak sądzisz stanie się coś jak zbiję demineralką obie te wartości a gh spadnie do poziomu bliskiemu zeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz obsadę w akwarium?

Niektóre ryby wymagają by woda nie była za miękka.

Wg mnie nie powinno być problemów gdy GH będziesz miał niskie. Wygląda, ze masz b. dużo wapnia w wodzie a mało innych minerałów (potas, siarka, fosfor - inny bufor niż węglanowy). Najprawdopodobniej to podłoże powoduję taki stan PH (wydziela do wody wapń by zrównoważyć podawany CO2). Jeszcze sprawdź czy nie pomyliłeś na pasku odczytu GH i KH (szkolny błąd ale możliwy)

Ja niestety po zbiciu KH kwasem solnym nie mogę go odbudować. podmiany robię samą kranówką i dodają codzienni węglan wapnia i skoki PH mam o 1 stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem - dodałem kwasu solnego (można się poparzyć i zabić rybki). Na krótką metę można użyć kwasku cytrynowego. Można zwiększyć ilość podawanego CO2 lub dodać EasyCarbo. Powinno pomóc lecz nie wiem co na to podłoże

Dla ramirez woda musi mieć mniejsze KH (około 5 byłoby OK) i PH też by się przydało odrobinę zmniejszyć (do około 6,5) a gupiki powinny mieć wodę twardszą GH>11 ale jak żyją razem to myślę, że się przyzwyczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...