Skocz do zawartości

problem z identyfikacją rybki


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z pewną rybką którą dostałam od kuzynki męża dowiedziałam się o niej tylko tyle że to chyba jakiś kirysek ale jak zaglądałam na odmiany tych rybek to żadna nie jest wizualnie podobna ma takie długie wąsy dodam że jest to obecnie największa ryba w moim zbiorniku wcześniej mieszkała chyba w 20l teraz ma u mnie mieszkanko 150l i że zjadła mi już 3 skalary i pare mniejszych rybek ale z welonkami i zbrojnikami dobrze żyje może ktoś wie co to za ryba??

 

Temat przeniesiony do prawidłowego działu.

Mod. Drobniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to dokładnie ten synodontis euptera dzięki za pomoc tylko nie wiem co teraz bo chyba to za mało litrów na taką rybę a ja wczoraj jeszcze bezmyślnie teleskopy dwa kupiłam już się boję tej wojny fakt to ona jest szefem w tym zbiorniku wcześniej to dwa razy do roku zbrojniki składały ikre ale od czasu jak ona tu jest to koniec ile bym musiała mieć litrów żeby jakoś dała spokój innym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta rybę. U mnie w dzień wychodzi tylko na jedzenie za to w nocy jest chyba dość "aktywny", bo z racji tego, że mam otwarte akwarium Bojownica czasami wypadła z akwarium a inne ryby są spłoszone. Nie wiem czy jest on agresywny czy po prostu atakuje mniejsze ryby i od razu je zjada, bo żadnych zwłok nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego ponad 17 lat i nie atakował ryb większych niż mógł zmieścić w paszczy :D

Widocznie mój też taki jest. Ale na pewno wsuwa wszystkie ryby, które zmieszczą mu się do pyszczka. Podejrzewam, ze zjadł mi cały miot Zbrojników. Jednego ledwo odłowiłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyskoków z akwarium to fakt mój jeden zbrojnik też wyskoczył zaraz jak tego wpuściłam niestyty musiałam na kilka dni wyjechać i jak wróciłam to ususzony już na podłodze leżał szkoda bo to był zbrojnik własnego chowu musiał się biedak męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...