Skocz do zawartości

Problem z KH i GH


bosman0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj robiłem testy wody w kranie i akwariach i trochę niepokoi mnie wysokość GH. Oto wyniki:

 

Kran:

GK-19

KH-10

 

25L krewetkarium:

GH-16

KH-3

 

112L:

GH-23

KH-8

 

PH: wszędzie ok 7.0

 

Czy Parametry wody są ok? W krewetkarium KH myślę, że jest ok, jednak to GH jest dosyć wysokie, w ogólnym też bardzo wysokie jest GH, bo KH myślę ze dla rybek może być. Czym ewentualnie można zbić te parametry, zastanawiam się również, czy nie lepiej było by zbić też PH.

 

Trochę zamieszałem, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 112L coś ci zatwardza wodę trzeba to zlikwidować. by zejsc przynajmniej ponizej 20stopni

 

A w krewetkarium jeżeli masz tam jakieś RC i babaulti to im wystarczy.

A jak crystalki to trzeba obniżać.

 

Ph jest też dla ogólu ok. Jak nie masz jakiś wymagających rybek lub roślinek.

 

GH zbijamy wodą RO lub demineralizowaną są to najlepsze sposoby. Ale w 112l trzeba znaleźć przyczynę zatwardzania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 112L, mam neonki i razbory i wszystko żyje już dosyć długo więc im to nie przeszkadza, roślinki nie rosną jakoś super, pomimo CO2 i nawożenia, mam w nim również dwa kamienie, ale były sprawdzane z zoologu czy nie zmieniają parametrów, a jeden jest skamieniałym drewnem. W krewetkarium mam RC, crystale i raczki orange i o te dwa ostatnie się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krewetki RC i CR wymagają diametralnie różnych parametrów. Co prawda u mnie RC żyją w akwarium w którym są CR ale nie widać by się rozmnażały i nie mogą nawet się wybarwić

Może brakuje jakiegoś elementu w nawozach lub CO2 słabo się rozpuszcza

W 112 przy podawaniu CO2 powinieneś mieć niższe PH, powinno się obniżać z czasem KH, Coś w akwarium musi zatwardzać wodę i mogą to być właśnie kamienie.

Wyjmij go i polej octem. Jak będzie jakakolwiek reakcja to znaczy, ze uwalniają wapń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polali je jakims preparatem i nie bylo zadnej reakcji, ale wyjme je. CO2 podam teraz mocniej, zobaczymy czy spadnie chociaz troche, chyba ze jest slabo rozpuszczane, mam spiek ceramiczny, ale zastanawiam sie nad puszczeniem przez filtr wewnetrzny moze beda lepsze rezultaty, bo ze spieku spora czesc trafia do tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie jak podaję bąbel na sek to drobinki dolatują do powierzchni więc rozpuszczalność nie jest najlepsza. Po przesunięciu wlotu filtra wewnętrznego blisko dyfuzora (spiek ceramiczny) drobinki CO2 dolatują co najwyżej do połowy słupa wody.

A jakie masz podłoże? Masz jakieś muszle, ozdoby ceramiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...