Skocz do zawartości

Oświetlenie do akawrium 25l pomocy


bimekAKWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 25 l w ktorym chce trzymac narybek gupików endlera oraz małe krewecie I chciał bym tam chiał bym łądnie obsadzić roslinki lecz nie wiem jak powinno je sie sadzic wedłóg planów 1 2 3 . A i świetlówki tam nie wkręce bo gwint jest e24 i mam tam zwykłą żółtą żarówke lecz ona bardzo brzydko wygląda i nagrzewa wode macie jakies rozwiązanie i zdj jak to mozna zrobic i te roślinki jak zasadzic. Z góry dziękuje :)

 

Przeniesione do odpowiedniego działu.

Mod. Drobniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówkę kup energooszczędną z białym światłem 12-15 wat , Roślinki cieniolubne , sadzenie roślin tył wysokie , środek boki średnie , przód niskie. Pooglądaj w galerii zbiorniki poczytaj a na pewno se poradzisz.

Problem dostać energooszczędna z gwintem e24 i do tego zimną jak może orjentujesz jaka firma moze produkować takie zaróki to napisz jak mozesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips genie ;). Co do oświetlenia takich małych zbiorników świetnie nadają się moduły aquael ecolight 11W. Trzeba tylko delikatnie przerobić pokrywę. Sam mam takie oświetlenie i sprawdza się o wiele lepiej niż świetlówka energooszczędna ponieważ oświetlenie jest równomierne a nie punktowe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem moduły były awaryjne bo sam producent to przyznał. Od października 2011 wyszły niby poprawione. Ja mam obecnie moduł z grudnia 2011 według daty produkcji i faktycznie wygląda nie co inaczej jak będzie z żywotnością to się zobaczy. Mimo wszystko nawet te stare miały 2 lata gwarancji więc wisiało mi to czy będzie świecić miesiąc czy 2 lata bo nie było nigdy problemów z wymianą. Ja tak zrobione oświetlenie mam około półtora roku i to jest mój trzeci moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...