Skocz do zawartości

POMOCY nicienie??


luki0830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam akwarium 140l założone 10.02.2012 w nim nie mam ryb (jeszcze dojrzewa), rośliny to echinodorus tanzende, cryptocoryna navilli, anubias barteri i echinodorus st.elmo's fire, oświetlenie na razie standardowe (2x18W T8-ale zamierzam kupić aqua-glo i flora-glo), z dekoracji to jest grota z kamieni kupiona w akwarystycznym (sam preparowałem gotując w solance a potem w zwykłej wodzie, sklejone silikonem akwarystycznym i po sklejeniu moczone ok 48godz w wiaderku z wodą), 2 kokosy także wygotowane w solance a potem w zwykłej wodzie, podłoże to żwir zwykły o granulacji 2-3mm, substrat to floran (czy jakoś tak), filtr kaskada fzn-3 (media to kolejno od wlotu: prefiltr, gąbka, włóknina, zeolit, ceramika), światło świecę ok 8-9 godz (od 11-20), temperatura 25st. A problem mam taki: ok 6 dni po zalaniu akwarium zauważyłem, że roślinki nie są w dobrej kondycji pytałem w sklepie ale powiedzieli, że to normalne. W niedzielę (19 lutego) zauważyłem brązowe plamy na niektórych roślinach, wczoraj poszedłem do sklepu powiedziałem im co i jak to dali mi coś takiego: PlantaMin firmy TetraPlant i mówili żeby zalać ok 50ml. Tak też zrobiłem (preparat wlany 20 luty o godz ok18). A dzisiaj ok godz 16.30 zauważyłem takie białe nitki, wielkość ok 2-5mm, grubość włosa, białe, poruszają się - podejrzewam, że to nicienie. I mam pytanie: Jak ich się pozbyć? Bo większość forumowiczów pisze że ryby mogą się nimi zająć jeśli się je trochę przygłoduje ;) tylko, że ja nie mam jeszcze ryb a chyba jeszcze za wcześnie na wpuszczenie (akwa pracuje od zalania 10dni)

 

Temat przeniesiony do odp. działu

M.D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...