Skocz do zawartości

nicienie i brązowe liście


luki0830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam akwarium 140l założone 10.02.2012 w nim nie mam ryb (jeszcze dojrzewa), rośliny to echinodorus tanzende, cryptocoryna navilli, anubias barteri i echinodorus st.elmo's fire, oświetlenie na razie standardowe (2x18W T8-ale zamierzam kupić aqua-glo i flora-glo), z dekoracji to jest grota z kamieni kupiona w akwarystycznym (sam preparowałem gotując w solance a potem w zwykłej wodzie, sklejone silikonem akwarystycznym i po sklejeniu moczone ok 48godz w wiaderku z wodą), 2 kokosy także wygotowane w solance a potem w zwykłej wodzie, podłoże to żwir zwykły o granulacji 2-3mm, substrat to floran (czy jakoś tak), filtr kaskada fzn-3 (media to kolejno od wlotu: prefiltr, gąbka, włóknina, zeolit, ceramika), światło świecę ok 8-9 godz (od 11-20). A problem mam taki: ok 6 dni po zalaniu akwarium zauważyłem, że roślinki nie są w dobrej kondycji pytałem w sklepie ale powiedzieli, że to normalne. W niedzielę (19 lutego) zauważyłem brązowe plamy na niektórych roślinach, wczoraj poszedłem do sklepu powiedziałem im co i jak to dali mi coś takiego: PlantaMin firmy TetraPlant i mówili żeby zalać ok 50ml. Tak też zrobiłem (preparat wlany 20 luty o godz ok18). A dzisiaj ok godz 16.30 zauważyłem takie białe nitki, wielkość ok 2-5mm, grubość włosa, białe, poruszają się - podejrzewam, że to nicienie. I mam pytanie: Jak ich się pozbyć? Bo większość forumowiczów pisze że ryby mogą się nimi zająć jeśli się je trochę przygłoduje ;) tylko, że ja nie mam jeszcze ryb a chyba jeszcze za wcześnie na wpuszczenie (akwa pracuje od zalania 10dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...