Skocz do zawartości

akwa 60l


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy.Ale rybami juz rok sie zajmuje.Bede zakładal akwa 60l.

Prosilbym o jakies wskazowki i rady.

Moja propozycja to taka:

2x pretniki karlowate

4x kirysek lamparci

5x otosek

i cos w gornej pati wody.

moze neonki

 

A mam pytanie co do labeo.Mozna w akwa 60l trzymac taka rybke?

Prosilbym o jakies korekty albo cos z kolorystycznych rybek (mieczyki i molinezje znudzily sie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że brzanki nie są tu dobrym wyborem. mogą podgryzać prętniki.

 

prętniki sa bardzo ładnymi rybkami i rozumiem że to ma być gwiazda akwarium :)

kiryski i otoski... może wybierz jedne z nich? otoski są trudniejsze. może kiryski w takim razie. kiryski są stadne więc przydałoby się żeby było ich 6 sztuk, no może ewentualnie 5. (kiryski panda rosną trochę mneijsze, rozważałaś je?)

do takiego zestawu nie można już wiele dodać.

 

neonki przebywają raczej po środku. ale mogłyby być. i to by było wszystko (pretniki, kiryski i neonki)

zamiast neonków może jakieś małe danio?

 

edit:

dla labeo to za małe akwarium wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie cos z malych rybek ;)

Wiec kiryski panda fajnie sie prezentuja na dnie.Otoski juz chodowalem i dobrze im chyba bylo:) Akwa mialem wtedy 35l. A neonek albo danio ( jakie) ile moglo by ich byc?

Nie mam innego pomyslu jakie rybki inne by pasowaly do pretnikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz chodzi też o to żeby nie przerybić.

przy prętnikach, kiryskach (5) i otoskach, to właściwie juz nei powinno się dodawać więcej do 60 litrów. będzie zbyt duże skumulowanie rybek w dolnej partii akwarium. dlatego proponuję Ci wybór jednego, albo kiryski albo otoski. i wtedy można sobie pozwolić jeszcze na małą ławicę. neonków (8 szt) lub danio (6 szt) np pręgowany, kropkowany, lamparci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bocja też po dnie głównie "biega" :P nie jestem pewna ale 60 litrów to i tak chyba będzie za mało dla bocji siatkowanej.

może przejrzyj katalog ryb superakwarium.pl powinno sie tam znaleźć coś małego ławicowego co ładnie by uzupełniło Twoją obsadę :)

 

a na glony to może ślimaczka ampularie? nie jest stadny i pełza po całych szybach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzec na dwa rodzaje tych ryb to mozna smialo powiedziec ze sa to piekne ryby pod wzkledem ubarwienia :) Chyba bede chcial zrobic mini lawice z neonkow.

Tylko nie wiem ile by ich dac i jakich. Czerwone chyba sie lepiej prezentuja.

Mam jeszcze dylemat miedzy otoskam a kiryskami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neon czerwony jest intensywniejszy (barwa), ale rośnie trochę większy niż inessa. dlatego na Twoim miejscy pozostałabym przy tradycyjnym inessa 8 sztuk.

 

osobiścnie bardziej podobają mi się otoski więc jeśli Ci się ładnie chowały do tej pory to byłyby fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...