Skocz do zawartości

Gupiki pawie oczka pływanie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedę zakładał nowego tematu i pozwolę sobie zapytać tutaj:

Samica Gupika zaczeła dziś rano się kocić lecz zamiast rybek "rodzi" niezapłodnione jajeczka - w tej chwili już wydała z siebie około 10 jajeczek.

Czy jest to obiaw jakiejś choroby??

Dodam że nie wiem czy to jest jej pierwszy miot gdyż mam ją od 3 tyg, akwarium jest małe 30 litrów, ale są tam tylko 2 pary gupika (było więcej rybek różnych gatunków, ale oddałem ze względu na małe rozmiary baniaka) jest dobrze napowietrzone i filtrowane, a samica przełożona jest do kotnika (akwarium ok 10l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedę zakładał nowego tematu i pozwolę sobie zapytać tutaj:

Samica Gupika zaczeła dziś rano się kocić lecz zamiast rybek "rodzi" niezapłodnione jajeczka - w tej chwili już wydała z siebie około 10 jajeczek.

Czy jest to obiaw jakiejś choroby??

Dodam że nie wiem czy to jest jej pierwszy miot gdyż mam ją od 3 tyg, akwarium jest małe 30 litrów, ale są tam tylko 2 pary gupika (było więcej rybek różnych gatunków, ale oddałem ze względu na małe rozmiary baniaka) jest dobrze napowietrzone i filtrowane, a samica przełożona jest do kotnika (akwarium ok 10l)

Widocznie nie zostały zapłodnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje,że gupiki są żyworodne,a nie jajorodne.To mógł być martwy narybek.

Ale przecież samica w brzuchu nosi ikre i podczas porodu małe się z niej wykluwają ;) ,

 

Gupiki są jajożyworodne co oznacza że zapłodniona ikra przebywa w brzuchu matki aż do wyklucia, a w przypadku niezapłodnienia jajeczek rybka "rodzi" je

 

Na zakończenie dodam że druga samiczka też zaczęła "rodzić" jajeczka:(

Za trzy tygodnie zobaczymy czy będzie coś z tych "matek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...