Skocz do zawartości

112l ostateczna obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium standard 112 proste 80x35x40

filtr JBL e701

 

Oddałem już ławicę neonków żałobniczek danio, gupiki i inne, teraz posiadam jak niżej i taka obsada bardzo mi się podoba. Rybek nie ma dużo tak jak miałem prędzej i spokojnie i powoli sobie pływają (no żaglopłetwe czasem troszke lubią poszaleć ale rzadko) nie ma popłochu w akwarium jak prędzej tylko zastanawiam się czy może tak zostać bo większość to gatunki jajożyworodne i czy mógłbym tam jeszcze dołożyć harem 3 szt. pielęgniczek kakadu bardzo mi się podobają tylko czy nie wprowadzą one popłochu i zamętu w akwarium ponieważ zdecydowanie bardziej podobają mi się spokojnie pływające rybki albo może dokupić jeszcze ze 2 samce prętników karłowatych bo to rybki które najbardziej mi się podobają tylko czy nie będzie to za małe terytorium jak na 5 samców teraz są 3 i żyją w zgodzie. Zaznaczam, że nie chcę żadnej ławicy typu neonki itp.

 

Tak więc czy taka obsada może zostać + harem kakadu lub + 2 prętniki jeszcze?

 

harem mieczyka 3 szt.

harem molinezji żaglopłetwej 3 szt.

harem molinezji ostroustej 5s zt.

prętniki karłowate 3 samce samic brak w sklepach

6 kirysów spiżowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego co najwyżej ostrouste w przykładowych obsadach 112 -126 jakoś tak nie mam teraz tego linka były podane i mieczyki i molinezje żaglopłetwe a wolałbym zostawć właśnie jedne z nich z jedenj strony piękne czerwone mieczyki z drugiej strony piękne czarno-białe nakrapiane żaglopłetwe no cóż na któreś się zdecyduję resztę oddam.

 

Jeżeli chodzi o 1+2 Mieczyk/Molinezja żaglopłetwa i wybór między tymi dwoma gatunkami to chodzi o to, że za małe akwarium i na mieczyki i na żaglopłetwe razem czy dlatego, że to dwa gatunki jajożyworodne, dodam, że w ogóle nie zwracają na siebie uwagi.

 

 

Co do prętników objeździłem już kilka miast na śląsku i nie ma samic, dodam że 3 samce żyją ze sobą od miesiąca i też nie przejawiają żadnej agresji tzn. czasem postawią 2 samce na siebie płetwy ale się nie skubią, myślałem o dokupieniu jeszcze dwóch samców żeby ewentualna agresja między samcami rozłożyła się na więcej osobników tak jak przeczytałem w kilku artykułach fakt, że dotyczyły innego gatunku np. "W hodowli mieczyka Hellera należy pamiętać aby trzymać albo jednego samca, albo przynajmniej cztery. Umożliwi to zmniejszenie negatywnego zjawiska rywalizacji wewnątrzgatunkowej. Samce w większej grupie rozkładają poziom agresji pomiędzy większą liczbę osobników."

 

Będę szukał samic prętnika aż znajdę ale czy mógłbym wtedy trzymać 2 samce i 4 samice? A jak nie znajdę samiczek prętnika to mógłbym mieć i harem prętnika i harem kakadu czy nie ma takiej opcji?

1+2 Kakadu

1+2 Prętnik

1+2 Mieczyk/Molinezja żaglopłetwa

6 Kirysków spiżowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze i zostawię jedne z tych żaglopłetwe/mieczyki/ostrouste. Ogólnie to żałuję, że nie kupiłem akwarium 120cm ale jak kupowałem 2 miesiące temu 80cm to wydawao mi się ogromne teraz już wiem, że 80cm wcale nie jest takie duże jak się wydaje na początku zaraz po zakupie. Robi tylko wrażenie jak się odpakuje paczkę ale przypuszczam, że ze 120cm jest podobnie robi wrażenie na początku a później chciało by się większe i większe tak samo mam z aparatami cyfrowymi, wiatrówkami wszystko kupuję i sprzedaję po 5 razy zanim dojdę do tego co chcę.

 

Szkoda mi też tych prętników a gdyby zrobić jednogatunkowe tylko z prętnikami to ile mogło by ich być w takiej 80cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...