Skocz do zawartości

Nasze "odkrycia"


Akwariatka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie przepraszam, jeśli podobny temat już był (nie znalazłam) i proszę wówczas o skasowanie lub przeniesienie do stosownego działu.

Na rynku jest dostępna cała masa preparatów i urządzeń "usprawniających" prace nad akwarium. Jeśli część z Was jest taka jak ja, tzn. szaleje, gdy dowiaduje się, że coś jeszcze może umilić życie rybkom, a nie chce eksperymentować (wiadomo - życie ryby to za wysoka cena, a z chemią nie ma żartów), powinno jej to pomóc. Czasem zdarza się, że cena jest za wysoka, i nie wiemy, czy jest to tego warte. W związku z tym proszę:

 

1) opisywać swoje odkrycia według wzoru: co to jest, pełna nazwa, cena, krótki opis, plusy, minusy, moja ocena i ewentualne wskazówki dot. użytkowania lub kupna, np.

 

Odmulacz elektryczny

Eheim Odmulacz na baterie

Cena: od 200 do 260 zł

Opis: Pozwala na automatyczne odmulanie dna; zasysa wodę i przepuszcza ją przez filtr z powrotem do akwarium, zatrzymując zanieczyszczenia; chodzi na baterie, które wystarczają na ok. 4,5 h ciągłej pracy.

Plusy: dobrze spełnia swoją funkcję

Minusy: dużo kosztuje, czasem się zacina (trzeba wyłączyć - włączyć)

Moja opinia: mimo wysokiej ceny moim zdaniem sie opłaca, nie zawiodłam się.

Wskazówki:Płucząc nalewajmy wody do filtra i szybko odwracajmy; ja swój kupiłam w sklepie zooplus.pl, ale może jest też gdzie indziej.

 

2) nie zadawać pytań w stylu "moja rybka ma ospę, co mam kupić" bo nie o to chodzi.

3) nie reklamować własnych produktów lub usług

4) nie kłócić się, tylko przedstawiać swoje zdanie.

 

Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich takich jak ja :) Naprawdę nie ma sensu popełniać tych samych błędów i eksperymentować, gdy ktoś już to zrobił.

 

Wasza Akwariatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL HARU

Klej uniwersalny

Cena: ok 40 zł

Opis: jest długotrwale elastycznym, utwardzającym klejem i uszczelniaczem na bazie polimeru.

Uszczelnia i skleja niemalże wszystkie materiały ze sobą jeden na drugim, zarowno pod wodą, jak i nad powierzchnią wody.

Całkowicie bezwonny i nietoksyczny (na bazie polimerów) dla ryb, bezkręgowców i roślin

Plusy: dobrze spełnia swoją funkcję, łatwy w użyciu - Można stosować go kiedy nasze akwarium wypełnione jest wodą

Minusy: Klej jest barwy czarnej zatem może on nie zdać egzaminu w sklejaniu bądź przytwierdzaniu widocznych elementów

Moja opinia: Jest bardzo wydajny i wielkim plusem jest to że możemy stosować go pod wodą w moim przypadku bardzo dobrze się sprawdził kiedy mocowałam wewnętrzną tapetę 3d. Myślałam, że klej sobie z nia nie poradzi tym bardziej że woda strasznie wypierała tapetę na powierzchnię ale klej szybko ją przytwierdził do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL HARU

Klej uniwersalny

Cena: ok 40 zł

Opis: jest długotrwale elastycznym, utwardzającym klejem i uszczelniaczem na bazie polimeru.

Uszczelnia i skleja niemalże wszystkie materiały ze sobą jeden na drugim, zarowno pod wodą, jak i nad powierzchnią wody.

Całkowicie bezwonny i nietoksyczny (na bazie polimerów) dla ryb, bezkręgowców i roślin

Plusy: dobrze spełnia swoją funkcję, łatwy w użyciu - Można stosować go kiedy nasze akwarium wypełnione jest wodą

Minusy: Klej jest barwy czarnej zatem może on nie zdać egzaminu w sklejaniu bądź przytwierdzaniu widocznych elementów

Moja opinia: Jest bardzo wydajny i wielkim plusem jest to że możemy stosować go pod wodą w moim przypadku bardzo dobrze się sprawdził kiedy mocowałam wewnętrzną tapetę 3d. Myślałam, że klej sobie z nia nie poradzi tym bardziej że woda strasznie wypierała tapetę na powierzchnię ale klej szybko ją przytwierdził do szyby.

Jak dla mnie te 40 zł za 80 ml kleju to strasznie dużo, gdzie zwykły silikon takiej pojemności kosztuje około 3-5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To znowu ja, chciałabym polecić

Preparat na glony Tetra Algumin

Cena: ok. 11 zł za opakowanie 100 ml

Opis: Łagodny środek biologiczny do zwalczania małych plag glonów

Plusy: Szybko zmniejsza ilość glonów, nie miał wpływu na moje ryby (kirysy-gupiki-platki), narybek w wieku 1-4 msc i ampularię, w razie niepowodzenia można dolać połowę dawki po dwóch tygodniach, nie zrobił krzywdy roślinom

Minusy: Nie sprawdzi się w wypadku poważnej plagi, nie zwalcza glonów całkowicie a jedynie mocno redukuje ich ilość (co moim zdaniem w zupełności wystarcza), w trakcie używania łapki powinny być z dala od akwarium ;), barwi wodę na dziwny kolor (wiem, wiem - redukcja światła).

Moja opinia: Jeśli zauważasz, że sprawy z glonami przybierają niebezpieczny obrót, spróbuj zastosować Algumin zanim będzie za późno na łagodne środki perswazji ;) . Także jeśli boisz się agresywnej chemii, możesz go wypróbować.

 

Co do preparatu KOBALTOSAN od Tropicala (kosztuje 6 zł za 50ml) - dostałam go w prezencie dla rybek, ale muszę stwierdzić, że:

albo moje rybki mają tak dobrze u mnie, że nie robi im to różnicy (chciałabym, ale chyba niestety nie to :( ), albo po prostu to pic na wodę. Farbuje rurki od napowietrzacza, a różnicy w nasyceniu barw i kondycji ryb nie ma żadnej. Stosuję go od 2 miesięcy.

 

To by na razie było na tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...