Skocz do zawartości

Naworzenie zbiornika


Patrycja92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :)

Założyłam wczoraj nowe akwarium 108l wcześniej miałam 45l.

Chciałam zacząć teraz wszystko od nowa i zadbać troszkę bardziej o to akwarium.

 

I przyznam się że za bardzo to się nie znam na nawożeniu.

Mimo że pierwsze akwarium miałam ok. 9 lat. Wody za często nie podmieniałam raz na rok wymieniałam całe i około raz w miesiącu(albo raz na 2) odmulałam albo podmieniałam 1/4 wody. A z nawozów dodawałam florena nawóz z żelazem i potasem,Tropical Aquaflorin potassium, kulki gliniane i nic więcej. I szczerze mówiąc nigdy mi rybki nie chorowały, troszkę glonów było ale jakoś zawsze się je wyczyściło :D

 

I przyznam że roślinki rosły mi bardzo dobrze ale miałam i mam do tej pory tylko te mało wymagające....

 

Teraz do nowego akwarium wlałam 1/4 wody ze starego akwarium. I dodałam nawóz robiony własnoręcznie przez kolegę który podobno zawiera wszystkie potrzebne minerały. Żwirek pukałam kilkanaście razy bo był w tragicznym stanie :(

 

Chciałam abyście mi doradzili co robić dalej, może jakieś wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć roślinniaka?

 

No to

-światło

-co2

-nawożenie

 

Można i bez co2 ale to już dla kogoś kto ma szersze pojęcie o nawożeniu.

 

A jak chcesz mieć roślinniaka bez światła i odpowiedniego nawożenia no to będzie ciężko.

 

Nikt ci nie pokaże palcem co masz wlać, wylać i tak dalej.

 

Poczytaj o nawożeniu i ogólnie o prowadzeniu baniaka z roślinami a później zadawaj bardziej rzeczowe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...