Skocz do zawartości

okrzemki


TeDe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pojawiły mi się glony w akwarium.. akwarium mam od początku roku... wyczytałem tutaj żeby je zwalczyć trzeba podmieniac wodę bo jest za dużo NO3 (rzeczywiście jest jego za dużo, robiłem pomiary testami paskowymi.. i jeszcze KH jest jakieś niewłaściwe)... tylko ile ta kuracja ma trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieniam już ponad tydzień i efekty są ale mizerne... a świetlówki mam jedną sera 30watt a drugą aqua-glo też 30watt tą barwiącą.. sa jakieś specyfiki na to cos... bo jak mam tak podmieniać wodę przez miesiąc albo lepiej żeby się tego pozbyc to chyba taniej wyjdzie czymś to zabić bezpośrednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na wszystkich roślinach.. nie znam nazw tych roślin... są to długie wąskie liscie mam takich kilka u na nich występuje głównie to coś :P mam też taka małą lisciasta roślinke to z niej zaczęło to znikać chociaż na jakiś trzech lisciach jeszcze się dobrze trzyma... na takiej roślince hmmmm "iglastej" nie ma tego wogóle.. i w tamtym tygodniu włozyłem nową małą roślinkę lisciastą to narazie nic jej nie bierze. ten "mech" bo tak to wygląda jest też na ściankach akwarium i na statku i na kamieniach... na dużym kamieniu go niema ale chyba dlatego ze glonojady lubią się przyssać do niego.. ten mech występuje punktowo i bardzo mocno sie trzyma... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdjęcia... ale jeżeli sinice wyglądają tak http://img444.imageshack.us/img444/805/sinice1ai2.jpg

to raczej nie to.. te glony są takie wyraziste.. z małego punktu jest wiele takich małych włosków... jest jakiś dobry ogólny specyfik na glony.. czy jak?

 

to raczej cos takiego tylko nie aż w taki stopniu zaawansowania..

http://palermo.homelinux.net/~krzysiek/ ... lony02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez sa krasnorosty wiec czeka cie dluga walka z nimi. jezeli masz mozliwosc to mozesz wpuscic otoski, kosiarki powinny pomagac w ich zwalczaniu ale nie zlikwiduja przyczyny. Rowniez zapraszam ciebie do jakiegos artykulu o walce z tymi glonami bo jest tu sporo pisania, a po drugie to jest tyle sposobow co zbiornikow:) wpisz sobie w googlach krasnorosty a znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krasnorosty podobno są dobre kosiarki :) zmniejsz też przepływ wody . Postaraj się najpierw tak a potem to chyba tylko chemia...

samo zmniejszenie przeplywu wody i kosiarki pomoga troche ale nie zlikwiduja przyczyny.Rozwojowi krasnorostow sprzyja twarda woda i wysokie ph wiec jak najbardziej przydaloby sie zbic te parametry.jak pisalem wczesniej poszukaj w googlach jest duzo artykulow o tych glonach bo sa najciezsze do usuniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w dwóch sklepach.. jakiś glonojad lubuje sie w tych glonach i będe miał je w piątek a kosiarki nie chcę bo podobno jak dorosną robią sie leniwe i już nie koszą tylko czekają na gotowe żarcie... jeden sprzedawca polecał tabletki ale kosztuja 25 zł... szukam dalej..

 

kupiłem glonojady otocinklusy według rady pewnego sprzedawcy, i rzeczywiście glonojadki bardziej sie interesują tymi glonami niż te zwykłe. powinno być dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...