Skocz do zawartości

Problem z twardością wody - akwa 27 GH - kran 12gh


boomadam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaznaczę że jestem laikiem :-)

 

Przeprowadziłem dziś testy na twardość wody. Okazuje się że mam w akwarium następujące parametry.

 

PH - 7.8

KH - 6

GH - 27

 

Dodatkowo przeprowadziłem test wody prosto z kranu.

 

GH - 12

 

---------------------------------

Posiadam zbiornik 112L, podłoże to około 1cm żwirku grubego. 2.5cm torfu, i 4-5cm drobnego żwirku. Woda podmieniana jest 15%-20% - 2 razy w tygodniu. Filtr zewnętrzny fluval205 a w nim, włóknina, ceramika, i 3 to prawdopodobnie (Keramzyt lub zeolit) nie jestem pewny. Dodatkowo używam filtru wewnętrznego do zanieczyszczeń mechanicznych. Temperatura wody stała 26stopni.

 

Zauważyłem też że od paru tygodni, w akwarium pływają drobniutkie białe drobinki(podejrzewam ceramika).

 

Rośliny i obsada jak na zdjęciu.

post-12896-13685167950925_thumb.jpg

post-12896-13685167951468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam sie dzis ze trzeba zrobic podmianke z woda destylowana, zaraz bede to czynila .. Dam znac jakie wfekty

Jeśli masz coś co zatwardza wodę: a stawiam na żwir i dziwny wkład, to możesz zalać akwarium destylką o twardości 0 a i tak wróci to do stanu obecnego. To likwidowanie objawu, nie przyczyny, działanie bezcelowe w tym momencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam sie dzis ze trzeba zrobic podmianke z woda destylowana, zaraz bede to czynila .. Dam znac jakie wfekty

To może pomóc jednorazowo ale najpierw sprawdz ten żwir.
To może powoli zabijać Twoja obsadę gdyż woda destylowana/demineralizowana jest wolna od substancji odżywczych i innych które są potrzebne do życia zwierzynie i roślinom. Destla/demineralkę należny mineralizować przed dodaniem do zbiornika.

 

Prośba do autora tematu, zmniejsz zdjęcia do rozmiaru 800x600, trochę forum się rozjeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podmieniałem wodę 20%, po wyjęciu keramzytu.

 

Dziś GH - 23

 

Zobaczymy czy urośnie czy będzie spadać jutro.

-----------------------

Testuje w 3 kubeczkach wodę z akwarium.

 

1) sama woda

2) woda + żwir

3) woda + keramzyt

 

-------------

zobaczymy co wyniknie po 24-48h

 

-------------------------------

Co polecicie na warstwy filtra (obecnie ceramika tylko). Fluval205 (3 komory.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demi wychodzi jak RO w skali lat, więc zwykle lepiej i opłacalniej kupić RO.

Woreczki tanie nie są, ani nie nieskończone, wprost przeciwnie. Zresztą to tylko likwidowanie objawu, nie przyczyny.

 

Twardość kranówki pewnie zadowoliłaby autora tematu. W akwarium twardość jest dużo wyższa. Coś tą twardość podnosi. Zamiast się bawić, wystarczy zlikwidować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...