Skocz do zawartości

Kwarc a bazalt.


Kars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że temat był wałkowany wiele razy, ale mam pewne wątpliwości według swoich preferencji, że tak powiem..

Więc.. Chciałem żwirek kwarcowy zamienić na bazaltowy, ALE:

1. Z tego co znalazłem na forum to są opinie, że w bazalcie roślinki się nie chcą ukorzenić. Chodzi mi głownie o frakcję 2-4mm, to chyba nie powinno być z tym problemu ?

2. Zatwardza wodę, prawda to? Podobno bazalt nie ma wpływu na właściwości wody, a zatwardzenie w moim akwarium było by bardzo niepożądane.

3. No i faktem jest, że od dołu będzie trochę mniej światła, bo czarny nie odbija go, czy akwarium 45L, z oświetleniem 1x11W 8000K + 1x9W 6500K roślinki nie miałyby problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bazalt w podobnej granulacji i nie ma problemu z roślinami ładnie się ukorzeniły , jak niektórzy mają 2cm podłoża to nie ma co się dziwic że roślina się nie ukorzenia, światło ma świecic z góry a nieodbijać od podłoża. Niektórzy piszą że jest nieodpowiedni dla kirysków mam ich 6 sztuk i mają się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za małe akwarium na bimbrownie, nawozów też nie bardzo chce stosować, może w przyszłości, ale do roślinek takich jak ludwiga repens, kryptokoryna, nurzaniec, hygrophilia, wąkrotka i duży heniek może być podłoże bazaltowe? (tak się upewniam :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za małe akwarium na bimbrownie, nawozów też nie bardzo chce stosować, może w przyszłości, ale do roślinek takich jak ludwiga repens, kryptokoryna, nurzaniec, hygrophilia, wąkrotka i duży heniek może być podłoże bazaltowe? (tak się upewniam :D)

 

Może być , a co do nawozów to możesz dodawać c02 w płynie i jakis ogólny ja dodaje węgiel w płynie i aqua art classic i pieknie wszystko rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...