Skocz do zawartości

zdychają skalary POMOOOCY!


ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie zdechł mi dzisiaj ok. 16 godz skalar bez żadnych urazów na ciele rano o 7.30 karmiłem i był bardzo żwawy i jadł a jak wrociłem ze szkoły to leżał na kamienach i ruszał jedną płetwą tylko go wyłowiłem do siatki i sobie leżał ale kilka minut i kopnął w kalendarz a jeszcze innego nie moge znależć a trzeci prawie cały czas siedzi pod korzeniem jestem załamany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo mailes tego skalara ??

kupiłes go jako młodego osobnika???

moze zdechł ze starości??? jeśli nie zauważyłes zadnych obiawów choroby to nie masz sie czym przejmowac to ze jeden sklar siedzi pod korzeniem to nie powod do paniki.... zalecam często obsewacje zbironika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech chyba znam przyczyne... a skalary miałem 10 dni własnie zauwazyłem 2 zdechlaka a warunki super i zadnych obrażeń cielesnych a co do przyczyny chyba to zatrucie bo przez ostatnie 3 wieczory karmiłem 3-letnim mrożonym pokarmem może im zaszkodziło ale jak to mówią najlepiej uczy sie na własnych błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mrożony pokarm możesz wrzucić bezpośrednio do wody, różnica temp. spowoduje że kostka sie sama rozmrozi, a jak sie boisz to rozpuść ją i podawaj ją rozmrożoną.Co do wymiany wody to co dwa tygodnie - musowo - wymieniaj 1/3 poj.zbiornika. Jeszcze jedna możliwość sprawdź porametry wody? Albo przekarmiasz ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...