Skocz do zawartości

Filtr Hydroponiczny


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post to witam wszytkich serdecznie :> i wspomnę jeszcze, że sporo porad z tego forum pomogło mi w prawidłowej pielęgnacji mojego akwa.

 

 

 

Ostatnio zainteresował mnie temat Filtra Hydroponicznego z kilku powodów. W moim akwarium (54L) mam filtr wewnętrzny mechanniczny który muszę czyścić przy każdej podmianie wody(co tydzień). Osłabia to jego flore bakteryjną i przede wszystkim jest..upierdliwe. Ostatnio zaczęły pojawiać się u mnie krasnorosty i keramzyt w filtrze hydroponicznym może być lekarstwem na nie. Filtr Hydroponiczny jest dodatkową ozdobą w domu, oprócz tego lubię majsterkować i mam okazję zrobić coś do swojego akwa samodzielnie.

 

 

 

Mam kilka pytań, na które nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi w necie:

1. Filtr planuję zrobić mniej więcej wielkości podstawy mojego akwa, czy nie będzie on za duży, ponieważ np.rośliny w filtrze wyciągną wszelkie substancje odżywcze i zabraknie ich dla tych w akwarium?

2.Czy pompka "przepchnie" jekieś więkrze zanieczyszczenia jak listek itp. czy raczej trzeba założyć na wlot filtr z gąbki?( co wiąże się praktycznie z tą samą pracą co przy starym filtrze(wyciąganie, czyszczenie co tydzień)

3. Jeśli wlot będzie bez gąbki to zanieczyszczenia mechaniczne osadzające się w keramzycie z czasem rozłożą się i zostaną zneutralizowane przez korzenie roślin etc.? Wystarczy przepłukanie "raz do roku"?

4. Czy przez zmniejszoną znacznie ilośc azotanów nie zostanie zachwiana równowaga azotany-fosforany co może skutkować atakiem innych glonów np. sinic?

5. Czy podmiany wody bedzie mozna robić rzadziej?

6. Co jeszcze można wrzucić do takiego filtra oprócz keramzytu?

7. Czym różni się keramzyt budowlany od ogrodowego? Znalazłem opinię że ten budowlany jest "zanieczyszczony" i nienadaje się do akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...