Skocz do zawartości

Niespodzianka na szybie


mest1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś takiego na roślinach nie zaobserwowałem, na sprzęcie też nie. Mam natomiast na kamieniach taki lekki brązowy nalot i teraz się zastanawiam czy są to jakieś glony czy jak wzruszałem podłoże (mam pro soil) to ten pyl z tego podłoża się osadził bo było go bardzo dużo, jak mocniej zafaluje wodą to on zlatuje z kamieni nie trzyma się mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz żywego pokarmu typu ochotka? U mnie to wystąpiło, gdy trochę przekarmiłem ryby. Wyglądało identycznie, a potem się z tego białe robaczki wzięły. Mam nadzieję, że to nie to samo, bo będziesz miał całe akwa w tym. Zrobiłem dużą podmianę (prawie 50%) z porządnym odmuleniem i uzupełniłem wodą z kranu mieszaną 1:1 z RO. Stopniowo ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodówka u ryb przez ile dni?? Dzisiaj zaobserwowałem też takie coś na kabombie, nie wiem czy to jest to tamo czy może coś innego.

http://imageshack.us/photo/my-images/545/kabomb2.jpg/ wygląda to jak taki meszek biały. Z tym co można zrobić??

Nie wiem czy to są wypławki, to się wgl samo z siebie nie porusza, tylko jest przyczepione do szyby i jak woda się rusza to to także, zauważyłem że też pojawiło się na trawce. Normalnie tragedia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny marnieją mi coraz bardziej, szczególnie trawka, która już była bardzo ładna a teraz wygląda tak http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... erpia.jpg/ . Mam stały wskaźnik poziomu Co2. Utrzymywał się na poziomie około 10 (lałem tylko easy carbo), teraz nadal stosuję ale barwa znacznie spadła już jest niebieska czyli prawie nic nie ma Co2 :( już naprawdę jestem w kropce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak u Ciebie.Mam akwa dopiero tydzień i miałem to białe na szybie przyczepione jak i Ty jak również zaczął się robić na roślinkach taki sam meszek.Po rozmowie z kolegą bardziej doświadczonym powiedział,że prawdopodobnie substrat pod żwirowy przeniknął mi to wody.Zalecił wymianę co drugi dzień po 30% i dodatkowo lanie bakterii jak i pożywki do filtra przy podmianie.Mówił,że na starcie brakuje bakterii i dodatkowo ten substrat przenika.Oprócz tego leję Carbo jak i Potas.I powiem,że narazie nie postępuje to dalej.I meszek przestał się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od dzisiaj te podmiany, do filtra wsadziłem taką saszetkę z bakteriami i podmieniłem około 30% wody, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie pojawił mi się jeszcze taki zielony nalot na szybie z przodu (pewnie glony) i się zastanawiam od czego bo No3 jest na dobrym poziomie, nie mam tylko testów PO4. U mnie nigdzie tego nie mogę dostać więc zamówiłem przez internet zobaczymy jak przyjdzie co z tego wyniknie. Na razie wpuściłem dzisiaj otoski i zobaczymy co one zdziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...