Skocz do zawartości

Chcę założyć akwarium-pomóżcie


LAURA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moje akwarium ma pojemność 240 l.W sklepie powiedziano mi ża najlepsze dla nowicjusza będą pielęgnice i pyszczaki.Ale nie wiem które rybki konkretnie można ze sobą łączyć bo podobno są one agresywne.Czy mogłabym do pielęgnic i pyszczaków dodać jeszcze jakieś inne rybki.I jeszcze jedno-ile mogę wpuścić rybek do takiego zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie zoologicznym źle ci powiedziano....bardzo źle.z Pyszczaków nic na początek nie polecam jest to ryba o duzych wymaganiach a przy okazji przyszkai utaka potrzebuja bardzo duzego zbirnika...mbuna troche mniejszego ale ogolnie zasadowego z bardzo dobra filtracja zarówno mechaniczna jak i biologiczna....nie polecam ich na poczatek...co do pielegnic szczerze tez ich nie polecam są to ryby z dużymi wymaganiami i z bardzo duża agresja (silnie terytorialne) bardzo trudno dobrac obsade i stworzyc dogodne warunki do zycia zarówno z pyszczakiami jak i z pielegnicami nie mozesz nic chodowac.... ja polecam na początek neony inesa,kiryski glonojada i mieczyki,platki ,głupiki. a pózniej do tego jakies pielęgniczki ramirezki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez niedawno zalozylem akwarium.przy zakupie byl moj znajomy ktory akwarystyka zajmuje sie od wileu lati on rowniez mi polecil na poczatek pyszczaki.ja posluchalem jego rady i kupilem.akwarium mam mniejsze niz twoje ale urzadzilem je w taki sposob ze kazda ryba ma swoja kryjowke i terytorium.akwarium z pyszczakami lepiej urzadzic w sposob skalisty poniewaz w jeziorze malawii skad pochodza wystepuje skaliste dno.roslin rowniez nie ma tam za wiele o ile sie nie myle ot tylko dwa rodzaje.ale ja mam u siebie trzy roslinki i jedna ryba zajela ja jako swoja kryjowke.ryby nie sa tak trudne w hodowlii.jelsi bedziesz o nie dbac uwazam ze nie powinno byc problemow.zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no uzoon podaj mi nazwy pyszczaków które hodujsz czy to jest utaka czy mbuna ja hodowalem i psyhotropheus demonishi i psyhotrpheus soulosi wiec troszke o tym wiem mam kumpla ktory od 16 lat rozmnaza pyszczaki jak cos moge zalatwic mlodziez po dorych pieniadzach a z mojego doświadczenia pyszczaki nie nadaja sie dla początkujacych polecam strone http://www.malawi.pl mozna sie sporo dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...