Skocz do zawartości

czy odpowiednia obsada na 112L


west612
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i chciałbym wszystkich pozdrowić

 

Moje pytanie dotyczy obsady akwa 112L:

 

3 mieczyki hallera 2+1

3 gupiki endlera 2+1

10 neonków inniesa

4 sumy szkliste

 

Służby porządkowe:

6 kirysków

2 kosiarki

4 otoski

2 zbrojniki niebieski

 

Czy jest ok, wielkie dziki za uwagi i ewentualne sugestie

 

dodam jeszcze, że pozbyłem sie 7 sztuk gupika pawie oczko. Reszta którą wyżej wymieniłem chciał bym pozostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym jeszcze dodać, że podana przeze mnie obsada aktualnie znajduje się w moim akwa i rybki żyją ze sobą w zgodzie, jedzą pływają rosną i dają potomstwo. Mój problem polega z glonami: aktualnie z zielenicami, których jak wywnioskowałem przyczyną jest przerybienie baniaczka. Troszkę już poredukowałem obsadę. 2 miesiące temu pozbyłem się tetry chyba 6 sztuk, oraz platek które strasznie szybko się rozmnażały. Została taka obsada:

 

3 mieczyki hellera 2+1

3 gupiki endlera 2+1

10 neonków inniesa

4 sumy szkliste

 

Służby porządkowe:

6 kirysków

2 kosiarki

4 otoski

2 zbrojniki niebieski

 

I pytam czy to nie jest aby za dużo rybek jak na 112 L. Ja mógł bym jeszcze zrezygnować z sumików szklistych. Mam nadzieje że mnie dziewczyna nie zabije która zabroniła mi się ich pozbyć.

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumowując obsada mojego baniaczka 112L:

3 gupik endlera 1+2 harem

3 mieczyki hellera 1+2 harem

10 neonków inniesa >> ławica

 

Służby porządkowe:

6 kirysków>> różne gatunki

6 otosków

2 zbrojniki niebieskie >> parka

 

Dodam jeszcze, że posiadam chyba 6 może 7 krewetek ( tych glonożernych nie pamiętam nazwy)

i pare ślimaczków helena.

 

Rybki żyją w pełnej zgodzie. mam nadzieję, że takie zestawienie nie będzie przerybieniem baniaczka 112L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi się podoba ta Twoja obsada. Kosiarki jak już wiesz powinny opuścić akwa. Sugeruję oddać mieczyki- to nie są ryby na ten litraż, podobnie jak sumiki szkliste. Żyworódki lubią twardą wodę, neonki wręcz przeciwnie- bardzo miękką. Nie dogodzisz wszystkim tym gatunkom w jednym zbiorniku. Gupik endlera...reszta obsady lubi ciepłą wodę, twoje gupiki będą w niej żyć, ale o wiele krócej. Zaleca się je trzymać raczej w temp. nie przekraczającej 23 stopni. Moje propozycje:

 

1+1x p. ramireza

15-20x neon innesa

1+1x zbrojnik niebieski i/lub 6x otosek

 

1+3x platka

1+2x gupik endlera

15x prystelka

1+1x zbrojnik niebieski

6x kirysek panda/pigmej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...