Skocz do zawartości

rybia ospa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludziska

Potrzebuje pomocy z rybia ospą

Prawdopodobnie przyniosłem ja z sum rekini miałem ospę 2 tygodnie temu lałem ichtiosan i przeszło teraz wszystkie rybki są chore. Od trzech dni używam ichtiosan i nic nie pomaga zaczynam się wkurzać temperatura 29stopni kuzyn mówił mi żeby nalać trochę akryflawina u niego przeszło. Co robić. wstałem dzisiaj rano 5 minut jak zaświeciłem światło 5 neonków padło

 

 

Akwarium 140l

2 skalary, 2 paletki(najbardziej mi ch szkoda stały się zmulone), 4 mieczyki,4 barwniaki, 3 kakadu. 2 ramireza 2 kiryski,

5 glonojadów, 3 gupiki. 2 gurami złote 4 neonki tyle zostało z 15 rybek

 

CO ROBIĆ DALEJ POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje szybką zmiane leczenia - u mnie pomogło po nawrocie ospy i nie mialam zadnego zgonu.

Zrób po kolei tak ja ci napisze:

1. Odstaw wode do baniaków - z 50 litrów, niech odstoi 24 godziny.

2. Kup lek sera Costapur

3. Zrób konkretne odmulanie z odessaniem 50 litrów wody z akwarium

4. Do odstanej wody wlej 500ml wrzatku na 5 litrów wody o temperaturze pokojowej. Powinna zyskać temperature około 28'C

5. Do każdego baniaka nalej leku. Odmierz dawkę podana na opakowaniu i podziel między baniaki. Zrób to dopiero po dodaniu wrzatku i wymieszaniu wody.

6. Wlej ta wode do akwarium ogólnego.

7. Koniecznie zgas światło.

Najlepiej wszystkie czynności wykonać wieczorem i dać lekowi działać przez noc.

Na drugi dzien pobierz wieczorem litr wody z akwarium i dodaj do niego kolejną pełną dawkę Costapuru. Wlej wode do akwarium i zgas swiatło. Powtarzaj tę czynność przez 4 dni z zachowaniem temperatury 28'C. Po 4 dniach sprawdz jak maja sie rybki. Wtedy napisz a ja powiem ci co dalej.

Ryby w tym czasie karm oszczędniej. Możesz podawac wutaminy w pokarmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...