Skocz do zawartości

Ogrzewanie i oświetlenie w 102L


Nebeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem akwarium 102L profil.

-Do tego grzałka AQUAEL NEOHEATER 150W - cze będzie dobra ?

-Teraz mam pytanie odnośnie tego nieszczęsnego oświetlenia a mianowicie czy taka belka oświetleniowa : http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-a ... 56175.html będzie dobra ? Ma ona 64cm długości a akwarium 80cm planowałem taką belkę powiesić nad akwarium. Lepiej akwarium otwarte czy zamknięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc grzałki jest jeszcze uwarunkowana od różnicy temperatury jaką mamy po za akwarium i jaką chcemy w akwarium. Często nawet i 50 wystarczy, ale mniejsza na pewno będzie bardzo dobra (mniejsza od 150 W). Lepsze są chyba gotowe pokrywy, ale to jeszcze zależy, czy chciałbyś hodować jakieś rośliny pływające, wtedy lepsze otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mam temperaturę ok. 20-21 stopni Celsjusza a w akwarium planuje ok. 25-27 stopni Celsjusza.

Problem w tym że mam już tą grzałkę 150W i nie wiem czy nie za mocna ?

 

Tak planuje hodować rośliny pływające, o parowanie wody najmniej się martwię.

tylko zastanawiam się czy te 2x18W w pokrywie wystarczy ? A co sadzicie o tej belce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistia może kompletnie zginąć jeżeli będzie na nią kapała woda z pokrywy. A skoro masz już tą grzałkę, za mocna na pewno nie będzie, po prostu będzie miała większy zapas mocy, tylko gorzej jak się termostat rozwali, wtedy woda się szybciej zagotuje.

Myślę, że światło, to tylko kwestia zamontowania, każda belka będzie raczej tak samo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są krótsze belki w akwariach. Rośliny, raczej jeżeli jesteś początkujący, to nie masz co wymyślać z tym oświetleniem mocnym. Przy mocnym oświetleniu już będziesz musiał kupić testy, sporo roślin, nawozy i CO2.

A przy tych 36W też można w miarę dobrze zaszaleć. Rosną dosyć dobrze rośliny, oczywiście ciężko będzie utrzymać kolorowe rośliny, np. Rotalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy opłaca sie kupować taką belkę 96W jeżeli nie planuje CO2 czy jest to aż tak nie zbędne ?

 

Akwarium planuje zaaranżować w ten sposób:

http://www.aquaforum.pl/printview.php?t ... 8c9c17b288

pierwsze zdjęcie.

 

Nie mogę się zdecydować czy zamkniete czy otwarte z belką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...