Skocz do zawartości

nawiew czy wywiew?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

myslalem wlasnie o tym drugim sposobie. najlepiej bylo by to wykonac po przeciwleglych bokach obudowy prawda?

Najlepiej po przekątnych, aczkolwiek, nie zrozum mnie, żeby to zrobić na rogach, tylko przy brzegach przeciwległych boków.

Moim zdaniem nie trzeba jakoś bardzo tego schładzać, a możesz robić duże ,,przeciągi'' tymi wiatrakami, może wystarczy jakaś klapka/dziurki u góry?

Standardowo wentylacja w budynkach wykonywana jest do 10 piętra (o ile się nie mylę) wyłącznie jako zwykły komin, bez wymuszanego obiegu, wszystko działa dzięki grawitacji i to się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze pokrywy są zrobione 2 otwory o średnicy ok. 5cm jednak przy otwieraniu pokrywy czy włożeniu paluchów przez te otwory odczuwam bardzo ciepłe i oczywiście wilgotne powietrze. Nie chodzi mi o to, żeby robić tam huragan czy przeciąg tylko właśnie o spokojną podmianę powietrza. Ma to jakiś sens czy radzicie pozostawić jak jest?

 

Mam jeszcze jeden problem - akwarium stoi dosunięte (kilka mm szpary) i na stałe przymocowane do ściany.

Od kiedy włożyłem do akwa większy kamień napowietrzający z tyłu zaczęła się skraplać woda. Jakiś pomysł jak temu skraplaniu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te otwory są przy samym oświetleniu to chyba nie opłaca się robić nic, bo odczuwasz ciepło od świetlówek. Ja mam standardową pokrywę nad akwarium, która nie ma otworów (są zamknięte), ale nie odczuwam, żeby tam wielka temperatura była, myślę, że to zbędna robota, możesz zwiększyć przez to parowanie i będziesz miał wilgoć w pokoju ;) Ale jeżeli lubisz się bawić (znam takich, którzy bardzo lubią xD) to możesz coś takiego skombinować. Ale raczej to zbędne, nawet dla niektórych ryb (labiryntowców), to by zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...