Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie neona, jest chory?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy zauważył ktoś kiedyś u siebie neona, który pływa do tyłu? Otóż jeden z moich neonów cały czas tak robi, tylko jeden. Wygląda normalnie jak cała reszta. Wszystkie ryby zdrowe, akwarium trzyma się dobrze.

 

Machnie tylną płetwą, a następnie się cofa i tak na okrągło. Zachowuje się tak od 3 dni.

 

Jest chory? Czy może to jakiś jego taniec godowy, bo zauważyłem, że jedna z neonek jest chyba w ciąży od jakiegoś czasu jest grubsza od pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że nie macha tylną płetwą, unosi się tylko na tych bocznych na dole, patrze na niego aż mi szkoda, widać że się męczy.

 

 

05,02,2012 - To już 5 dzień dziwnego zachowania, naprawdę nikt nie wie co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę kupiłem 6 neonki dzisiaj zostały 5, jedna neonka padła po nocy, a druga dziwnie wygląda, czasami się chowa, a czasami pływa z resztą. Jedzenie przyjmuje. Neonki kupiłem wraz z 6 Danio Pręgowaty.

Parametry wody mam dobre, bo sprawdzałem, temp też. W akwarium pływają od początku dwa zmieniaki i nic im nie jest, ostatnio matka urodziła małe, które są w kotniku.

 

Zwróćcie uwagę na plamkę przy górnej płetwie i niepełną płetwę, tzn lekko poszarpaną.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...