Jump to content

Dziwne zachowanie neona, jest chory?

Recommended Posts

Witam, czy zauważył ktoś kiedyś u siebie neona, który pływa do tyłu? Otóż jeden z moich neonów cały czas tak robi, tylko jeden. Wygląda normalnie jak cała reszta. Wszystkie ryby zdrowe, akwarium trzyma się dobrze.

Machnie tylną płetwą, a następnie się cofa i tak na okrągło. Zachowuje się tak od 3 dni.

Jest chory? Czy może to jakiś jego taniec godowy, bo zauważyłem, że jedna z neonek jest chyba w ciąży od jakiegoś czasu jest grubsza od pozostałych.

Z moich obserwacji wynika, że nie macha tylną płetwą, unosi się tylko na tych bocznych na dole, patrze na niego aż mi szkoda, widać że się męczy.

05,02,2012 - To już 5 dzień dziwnego zachowania, naprawdę nikt nie wie co może być nie tak?

Witam. W sobotę kupiłem 6 neonki dzisiaj zostały 5, jedna neonka padła po nocy, a druga dziwnie wygląda, czasami się chowa, a czasami pływa z resztą. Jedzenie przyjmuje. Neonki kupiłem wraz z 6 Danio Pręgowaty.

Parametry wody mam dobre, bo sprawdzałem, temp też. W akwarium pływają od początku dwa zmieniaki i nic im nie jest, ostatnio matka urodziła małe, które są w kotniku.

Zwróćcie uwagę na plamkę przy górnej płetwie i niepełną płetwę, tzn lekko poszarpaną.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak już ktoś tu podłączył się do tematu to napiszę, że mój neon w dalszym ciągu ma to samo zachowanie... to już 10 dzień.

kemyd, mi Twój neon wygląda jakby miał pleśniawkę, no chyba, że źle widzę...

Wczoraj jeden neonek pływał z otwartym pyszczkiem, z zewnatrz wyglądał na zdrowego ładny, wybarwiony itp. Niedawno go wyłowiłem. Przedwczoraj jeszcze pływał (jak sadzę była to zabawa) z resztą neonów pod wylatującą wodę z filtra.

• 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...