Jump to content

Dziwne zachowanie neona, jest chory?


Recommended Posts

Witam, czy zauważył ktoś kiedyś u siebie neona, który pływa do tyłu? Otóż jeden z moich neonów cały czas tak robi, tylko jeden. Wygląda normalnie jak cała reszta. Wszystkie ryby zdrowe, akwarium trzyma się dobrze.

 

Machnie tylną płetwą, a następnie się cofa i tak na okrągło. Zachowuje się tak od 3 dni.

 

Jest chory? Czy może to jakiś jego taniec godowy, bo zauważyłem, że jedna z neonek jest chyba w ciąży od jakiegoś czasu jest grubsza od pozostałych.

Link to comment
Share on other sites

Z moich obserwacji wynika, że nie macha tylną płetwą, unosi się tylko na tych bocznych na dole, patrze na niego aż mi szkoda, widać że się męczy.

 

 

05,02,2012 - To już 5 dzień dziwnego zachowania, naprawdę nikt nie wie co może być nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Witam. W sobotę kupiłem 6 neonki dzisiaj zostały 5, jedna neonka padła po nocy, a druga dziwnie wygląda, czasami się chowa, a czasami pływa z resztą. Jedzenie przyjmuje. Neonki kupiłem wraz z 6 Danio Pręgowaty.

Parametry wody mam dobre, bo sprawdzałem, temp też. W akwarium pływają od początku dwa zmieniaki i nic im nie jest, ostatnio matka urodziła małe, które są w kotniku.

 

Zwróćcie uwagę na plamkę przy górnej płetwie i niepełną płetwę, tzn lekko poszarpaną.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Jak już ktoś tu podłączył się do tematu to napiszę, że mój neon w dalszym ciągu ma to samo zachowanie... to już 10 dzień.

 

 

kemyd, mi Twój neon wygląda jakby miał pleśniawkę, no chyba, że źle widzę...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj jeden neonek pływał z otwartym pyszczkiem, z zewnatrz wyglądał na zdrowego ładny, wybarwiony itp. Niedawno go wyłowiłem. Przedwczoraj jeszcze pływał (jak sadzę była to zabawa) z resztą neonów pod wylatującą wodę z filtra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...