Jump to content

Czyszczenie dna


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem początkującym akwarystą mam pytanie jak czyścić dno akwarium.

Wiem że służą do tego odmulacze i taki posiadam. Jednak odmulacz nie wyciągnie nieczystości z niższych warstw żwiru.

Aktualnie ma warstwę żwiru na 1cm i czyszczę dno bez najmniejszych problemów. Poprzednio miałem warstwę ok. 4cm i po zmianie akwarium na większe wziąłem żwir do płukania i był zasyfiony a dno wcześniej wyglądało na czyste.

Proszę o poradę

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

uzupełnij profil ;) i się nie martw :) ja mam dno ok 6cm ;) nie musisz super dokładnie czyścić dna (żwiru)w nim również odkładają się substancje potrzebne do życia roślin, czyli naturalny nawóz(tak jak w ziemi są różne warstwy,w rzece,jeziorze,stewie)więc jak chcesz tak bardzo sterylnie,to usuń żwir,piach,itd.itp a będziesz miał sterylne akwa ;) (poczytaj o tym :( google)

Link to comment
Share on other sites

mój odmulacz składa się z węża i butelki po wodzie mineralnej z odciętym dnem, co tworzy długą tubę. Przez korek przebity jest wężyk. Przy odmulaniu "wkręcam" tubę do samego dna (do szyby) i zaciągam żwir "tańczy" a woda wysysa brud ze wszystkich partii. Po paru sekundach wyciągam. :)

Link to comment
Share on other sites

ok, ale ile wody przy tym schodzi, mam 60l. Poprzednio przy 25l to przy odmulaniu większość ściągniętej wody filtrowałem przez szmate i z powrotem do akwarium lałem.

Link to comment
Share on other sites

a ja podlewam nią kwiatki,ładnie rosną ;) nie można jej wlewac z powrotem bo to już nie będzie podmiana,ja zawsze do sprzatania mam naszykowaną odstaną wodę

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...