Skocz do zawartości

[84L] Pytanie o obsadę


hamarun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

właśnie jestem w trakcie zakładania nowego zbiornika o wymiarach 70x30x40 (długość x szerokość x wysokość) i zastanawiam się nad obsadą.

 

Na pewno będą krewetki red cherry i do tego chciałabym razbory brigittae, tylko pytanie ile ich kupić. Może macie jakieś inne propozycje, jestem otwarta na wszelakiego rodzaju sugestie, oprócz neonków i kirysków ;)

 

Samo akwarium będzie moją własną wariacją stylu iwagumi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno chcesz te razborki? To takie kurdupelki, dorastają może do 1,5cm. Nie kupuj mniej niż 20szt, myślę że przy 40szt będzie je widać :P

 

2+2x proporczykowiec z kap lopez/szczupieńczyk karłowaty

40x razbora borneańska

6x otosek

10x krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź :D

 

1+3 Bojownik

20 Razbora

6 Kirysek(z mniejszych)

Kiryski średnio mi się podobają. Jeśli chodzi o bojowniki - bałabym się o krewetki i razborki. Wiem, że nie każdy bojek jest agresywny, ale wolę nie ryzykować.

 

2+2x proporczykowiec z kap lopez/szczupieńczyk karłowaty

40x razbora borneańska

6x otosek

10x krewetki

40 razborek??? :shock:

Poważnie? Ja myślałam o jakichś 20szt. W sumie o otoskach nie pomyślałam, a przydałyby się do czyszczenia kamieni oraz szybek, o roślinkach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty myślisz, że te 20szt 1,5 centymetrowych rybeniek będziesz dostrzegać w tym zbiorniku? :P Chyba że chcesz inne razbory niekoniecznie te wymienione przez Ciebie.

Ławica 30szt neona simulansa, bystrzyka amandy bądź razbory hengela też byłaby okej. Przy czym te rybki osiągają rozmiary 2-3cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, oprócz tego ponoć ciężko je utrzymać, o rozmnożeniu już nie wspomnę. Dzisiaj byłam na giełdzie akwarystycznej i nikt nie miał tych razborek, ale za to zauważyłam dwie inne rybki, które mnie zainteresowały - tęczanka filigranowa(Iriatherina werneri) oraz miedzik obrzeżony(Hasemania nana). Tylko czy któraś z nich nadawałaby się do takiego zbiornika? Oczywiście wszyscy sprzedający mnie uświadamiali, że przecież każda rybka będzie dobra do takiego akwarium, a jeden facet próbował mi wcisnąć 20 mieczyków z tekstem "ale one krewetki nie ruszą i 80L to nawet 60 się zmieści". Pozostawię to bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi mi o ławicę jednego gatunku. Dzięki wielkie za odpowiedzi :D

 

Skoro już mniej więcej wiem jakie rybki chcę w akwarium lecę zgłębiać wiedzę na temat konkretnych gatunków, aby stworzyć im jak najlepsze warunki. Jeszcze raz - wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...