Skocz do zawartości

25l - pierwsze akwarium - pomozcie w doborze rybek


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Posiadam akwarium 25l - i niebardzo ma miejsce na wieksze wiec nie zamierzam go zmieniac. Chcialbym zapytac o to jaki zestaw rybek poleciliby mi mocniej zaawansowani akwarysci - chcialbym zeby byly mozliwie tolerancyjne, bo ja po prostu bede musial nauczyc sie wszystkiego od postaw, a nie chce robic tego kosztem niczyjego zycia.

 

Chcialem zapytac tez o dzialanie filtra - jego wlaczenie powoduje, ze woda w akwarium jest w ciaglym i dosc intensywnym ruchu (filtr przeznaczony jest do takiego wlasnie akwarium i ustawiony na minimum) co moim zdaniem wplywa na to, ze rybki laduja wszystkie przy jednej scianie akwarium (dostalem od znajomego 4 rybki, ale nie wiem czy beda one dla mnie odpowiedznie, nazw w tym momencie nie pamioetam, ale zapytam jutro). Czy takie dzialanie filtra jest normalne i porzadane? I czy filtr musi dzialac non stop?

 

Na pewno do jutra okoli mi sie w glowie kilka kolejnych pytan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gupików nie polecam po pewnym czasie będą cię nudziły. Proponuje stado neonków inesa tak z 10 pamiętaj żeby były to inesa inne trudno hodować. Z 2-3kiryski i jednego glonojada roślinę to proponuje trawę szybko się rozrasta neonki ładnie z nią wyglądają . Dodaj kokos żadnych zamków i innej porcelany zawierają hemie. Temperatura 26 stopni i będzie piękne akwarium pamięta żeby nie dodawać żadnych innych rybek bo będzie ich za dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem mam kolejne pytania:)

 

Jak prawidlowo sadzic roslinki? Nigdy sie tym nie zajmowalem i nie mam doswiadczenia w tej dziedzinie. Jakie rosliny beda najlepsze dla moich podopiecznych (pisze o nich nizej).

 

Poczytalem sobie wasze odpowiedzi i jeszcze kilka innych tematow na forum i zdecydowalem sie dzisiaj pojsc na zakupy - przynioslem glonojada i cztery neonki. Mam tez jak juz wczesniej wspominalem kilka rybek od kolegi - sa to dwa gurami dwuplamiste i dwie molinezje. Zastanawiam sie czy oprucz podgrzewaniem wody (do jakiej temperatury?) i filtrowaniem jej musze zrobic cokolwiek innego z owa woda? Jak badac jej wlasciwosci?

 

Uleglem zonie przy wyborze kamyczkow i sa one dosc "oczeojebne" czyli zolto-czerwone. Czy to nie przeszkadza mieszkancom akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah xD

Wiesz, każdy porządny akwarysta stara się stworzyć jak najbardziej przypominające rybkom ich naturalne środowisko... A to raczej nie wygląda jak piasek na dnie rzeki :D Ale, ja np. mam też taki jaskrawo pomarańczowy i złoty żwirek... Przyznaję, okropnie wygląda! Usiłuję zmusić mamę żeby w najbliższym czasie kupiła jakiś "naturalniejszy" - tzn. drobny biały.

 

Ale że zaczynasz, to jak nie masz innego wyjścia to niech będzie i ten...

Może będziesz go mógł wymienić na biały, albo czarny? Albo mieszankę... Takie najlepiej wyglądają raczej, ale zależy od gustu. Rybom leży bardziej jakiś ciemny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...