Skocz do zawartości

Żabki


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to karlik szponiasty to nie rośnie duża, ok.2cm

Powinna dostawać pokarmy mięsne, ale zazwyczaj sobie radzą czasem coś upolują :) zjedzą to co ryby - ja swoje dokarmiam - fajna sprawa (teraz mam 3)

 

Sprzedają w zoologach czasem jakieś inne żabki, z tego co wiem jest to jakaś drapieżna bestyjka :) Zazwyczaj białe i nieduże - wyglądają jak karlik albinos, ale niestety szybko rośnie, duża i robi w akwarium czystkę.

 

Jak już toto kupiłeś to wklej zdjęcie albo szukaj zapytaj Wujka Googla jak karlik wygląda to będziesz wiedział co masz i o czym szukać informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Kupiłam dzisiaj żabę xenopusa, taką białą i małą, szponiastą. Jest słodka, ale niestety mam problem. Podgryza mi ślimaka (ampularia), wygląda jakby chciała mu wejść do skorupki. Nie wiem, może jest głodna? Babka w zoologicznym powiedziała, że żabka zje to co ryby, ale widziałam, że jak spróbowała tych płatków co rybom daję, to wypluła. Mam w akwarium jeszcze krewetkę filtrującą, glonojada, danio i molinezję. Ale żal mi mojego ślimaka, mimo tego, że jest duuży to widzę, że się boi i chowa przed żabą.

Co mogę zrobić? Odizolować ją, oddać do zoologicznego, dać jej coś innego jeść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uważaj za prawdę tego co powie ci "babka w zoologicznym" .Ta Pani jest od tego aby sprzedać zwierzę i zrobi wszytko aby to zrobić. Może sprzedać Ci nawet dorosłą paletkę do 20L akwarium :P Wstaw zdjęcie i zobaczymy co to za gatunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...