Jump to content

Podłoże + skały porada

Recommended Posts

1.Pewności nie mam bo pierwszy raz coś takiego widzę, na allegro też sprzedawane są żwirki barwione na czerń i różne odcienie brązu, ten wygląda tak jakby ktoś to oszlifował ... Może ktoś lepiej znający temat się wypowie. Masz przecież szeroką gammę innych podłoży po co więc wybierać te ?

2. Ciężar musi być równomiernie rozłożony w akwa i wiadomo że skały nie mogą mieć styczności z szybami. Co do obciążenia to więcej zależy od tego czy szafka na której będzie stało akwarium wytrzyma taki ciężar.

ad.1 Moim zdaniem jest sztucznie barwiony . Ma jakiś dziwny połysk. Ja polecam wybrać się do sklepu kamieniarskiego i tam kupisz bazalt po 60 gr kilogram i nie barwiony sztucznie.

ad.2 Tyle skały ?! Tam gdzie będa skały możesz dać styropian. Czyli dajesz strypian . Na to skałę i przysypujesz podłożem.

Jaki to będzie litraż , że aż tyle skały ??

Litraż:http://forum.superakwarium.pl/baniaczek-1-kilolitr-ogolne-t42222.html

kamieni to lekko pójdzie 80KG - tych które chce kupić 1 KG ma pojemność około 0.5-0.7 litra a więc małe i ciężke :(, pisałem do tej firmy w sprawie tego podłoża, ale od 5 dni cisza :?

Byłem w zakładzie kamieniarskim, ale ten żwirek bazaltowy jest cholernie ostry wg mnie pokaleczy Kiryski :cry:; dalej męczy mnie ten żwir z Alledrogo z opisem "Piękny żwir naturalny najwyższej jakości o optymalnej wielkości 3-4mm. Idealny do akwarium ozdobnego, zwłaszcza do biotopów skalnych Tanganika, Malawi. Żwir nie zmienia znacznie parametrów wody, posiada proste węglany, które mogą powodować delikatne zwiększenie Kh i pH. Żwir stabilizuje pH, minimalizuje skoki dobowe tego ważnego parametru wody, przez co organiczna stres ryb, poprawia samopoczucie i wydłuża ich życie."

"samochód o małym przebiegu po remoncie kapitalnym" też mnie ten opis zastanowił: stabilizuje czy zwiększa ?!, z czego to jest zrobione bo raczej nie naturalny; pytam bo rozglądam się pomału za podłożem, klient nie odpowiada na zapytania więc musi to być ściema.

Zadałem pytanie do sprzedawcy na Alledrogo w sprawie lawy:" ...jakie wielkości ma Pan w ofercie, potrzebuje o średnicy powyżej 20 cm, abym mógł rozłupać na mniejsze ..."

Dostałem taką odpowiedź:" Witam oferowane skały mają średnicę do 15 cm - większe na zamówienie ale cena wyższa około 15 pln/kg. Lawy nie można dzielić gdyż jest tworzona przez setki lat i zewnętrzna warstwa ma inny kolor niż wewnętrzna, dlatego wysyłamy kawałki pod wymiar klienta"

Jak to jest z tą lawą ??

Share

• Create New...