Skocz do zawartości

[30 l] Krewetkarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ moje 112 l już hula i oprócz rutynowych podmian i kontroli parametrów niewiele muszę już przy nim robić, zastanawiam się nad założenie krewetkarium w 30l. Na razie chcę zacząć od Red Cherry (myślę, że jakieś 6 sztuk na start), jak już się nauczę precyzyjnej kontroli parametrów, myślałem nad wprowadzeniem Crystal Red.

W każdym razie chciałem dopytać się o sprzęt pod obsadę + rośliny (mam nadzieję, że nie za dużo pytań o sprzęt na ten dział :)) - planuje akwarium o wymiarach 30l - 40x25x30, na to belkę oświetleniową 2 x 8W.

Pierwsze pytanie o podłoże - nie chcę stosować półśrodków, więc myślałem o zastosowaniu HIROSE Volcamia Green. Na tym podłożu oprócz mchów na korzeniu chciałem posadzić heńka (małego) i z tego co udało mi się ustalić, to podłoże powinno zadowolić i krewetki, i rośliny.

Druga sprawa to nawożenie - heniek, z tego co znalazłem wymaga CO2 i żelaza - czy przy podawaniu zgodnie z instrukcją Easy Carbo i jakiegoś suplemetu Fe krewetkom się nic nie stanie? Z tego co znalazłem, ani wisienki ani CR nie powinny przejawiać negatywnych objawów przy rozsądnym dozowaniu, ale wole się upewnić.

Trzecia rzecz, to flitracja - do tego podłoża producent zaleca filtr podżwirowy w celu wzmocnienia filtracji przez podłoże, w różnych źródłach podają, że najlepszy będzie filtr gąbkowy z pompką lub kaskada, gdzie indziej, że zwykły wewnętrzny typu Aquael FanFilter mini 30-60l, byle owinąć wlot pończochą - co wybrać? Czy ten filtr podżwirowy sprawia naprawdę taką różnicę, czy lepiej coś z innych rozwiązań (stosunek efekty/cena)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj

Myślę że jeśli chodzi o obsadę to spoksik :)Rośliny to nurzaniec jakieś mchy na korzeń i i Henio

Apropo oświetlenia to 14-11 watowy kompakt 6500k wystarczy :geek:

Podłoże może być ja bym się skusił jednak na Ada Amazonia II+ i wtedy będzie heniu śmigał że szok...u mnie działało ;)Filtr..ja miałem właśnie tego mini ale szybko się zapychał..i wymieniłem na Aqua clear 50 (kaskadę) i na wlot założona mała gąbka...i git :ugeek:

 

Ps.Ten pod żwirowy nie robi wielkiej różnicy, a przy tym podłożu co pisałem to bez CO2 i fe działało....według mnie nie warto zawracać sobie głowy.

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...