Skocz do zawartości

Pyszczaki


tina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post także z góry przepraszam za wszelkie błędy.

Teraz w skrócie napisze z czym mam problem, jakie jest moje pytanie do Was.

Po świętach czyli jakiś miesiąc temu kiedy to miałam więcej czasu by siąść przy akwarium, zauważyłam malutką rybkę która wypłynęła spod kamienia kiedy dałam im jeść. Ponieważ pierwszy raz się z tym stykam, nie zwróciłam większej uwagi na to że samiec z samiczką trzymają się razem w najlepszej norze w akwarium od jakiegoś czasu. Na dzień dzisiejszy wiem że żyjących małych rybek jest 5, nie chce odsuwać kamieni i patrzeć czy może tam się gdzieś chowają żeby rodzicie się nie stresowali bo jak na razie pilnują ich i odganiają inne zainteresowane pyszczaki. A teraz pytanie, czy odławiać maluchy? Bo jak na razie radzą sobie dobrze, jedzą, chowają się jak trzeba, choć jedna jest już na tyle odważna że po pokarm zaczyna wypływać coraz dalej. Dodam że mają już około 2cm.

Bardzo dziękuje za wszystkie porady i odpowiedzi :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wiem napiszę, na razie mało się na tym znam.

Akwarium: wymiary podst.35x80, wysokość 45, czyli pojemność:126, filtr wew. aquael fan 3 plus, grzanie też aquael-75, szału nie ma :D temp. 24 st. C, roślinek brak, na dnie żwirek, dużo kamieni skałek, korzenie.

Gatunki:

samiczka:Labidochromis caeruleus

samiec:Pseudotropheus saulosi

to rodzice tak na moje oko, siedzą razem i pilnują małych,

i reszta:

Labidochromis caeruleus

Melanochromis auratus

Maylandia lombardoi

Psedotropheus socolofi

w sumie 6 + leniwy glonojad,i weteran Cierniooczek Myersa już chyba z 8 lat :)

 

To tyle co wiem, może dzięki temu jakoś mi pomożesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ;(

 

Masz takie pojedyńcze rybki?

 

Do tak małego akwarium to co najwyżej możesz dać saulosi 1+4

 

O tym że glonojad i ciernioooczek tam się nie nadają już nie wspomnę.

 

Jeżeli małe do tej pory przeżyły to je zostaw ale należałoby uporządkować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...