Skocz do zawartości

[60l] Objawy dziurawicy czy rana bitewna?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ciele samicy prętnika karłowatego pojawiła się bardzo brzydka czerwona rana. Praktycznie dziura w ciele i mięśnie na wierzchu. Czy to może być objaw dziurawicy lub jakiejś innej choroby czy rana bojowa?

Samica mieczyka jest agresywna i czasami gania prętniki i samca mieczyka. Podczas karmienia odgania również inne rybki. Możliwe żeby tak wygryzła ranę?

Generalnie w zbiorniku jest kilka kryjówek i gęste roślinki więc prętniki mają się gdzie chować i do tej pory nie było takich incydentów.

Przepraszam za jakość zdjęcia - robione telefonem.

 

 

Zbiornik 60l

 

Obsada:

Bojownik 1+3

Prętnik karłowaty 1+1 (wiem że powinno być więcej samic, pracuje nad tym tylko ciężko kupić ładną)

Neon innesa 8 szt.

Mieczyk Hallera 1+1 (wiem, że za mały litraż - kochany pan sprzedawca sprzedał mi parkę do mojej pierwszej 30l, do tej samej 30 sprzedał mi gibbicepsa ale już znalazł nowy dom)

 

Rośliny:

Nurzaniec

Moczarka

Anubias

Ponikło

Althernathera reineckiego (ten sam pan sprzedawca od mieczyków tylko dwa tygodnie wcześniej)

Hygrophilia siamensis

 

Filtr: Aquael fan 1 - włączony cały czas

Oświetlenie: 2x15W świetlówki juwel

Ogrzewanie: grzałka z termostatem 100W, temperatura 26 C (próbuje pożenić wymagania bojowników z mieczykami)

Napowietrzanie z filtra

Nawożenie: kulki gliniano-torfowe w podłożu, wcześniej sera florena co tydzień (ostatnio miesiąc temu przed zastosowaniem kulek)

 

Parametry:

NO2 - 0 mg/l

NO3 - między 10 a 25 mg/l (test paskowy)

pH - 7,2

GH - między 7 a 14 d (test paskowy)

KH - między 6 a 10 d (test paskowy)

 

Podmieniam wodę 10 litrów co sobotę razem z odmulaniem dna. Leje zmieszaną odstaną kranówkę i zdemineralzowaną żeby utrzymać twardość (w kranie GH >30 d )

Akwarium ma dwa miesiące. Dojrzewało 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Pretniki trzymamy w haremach.

Prętnik karłowaty 1+1 (wiem że powinno być więcej samic, pracuje nad tym tylko ciężko kupić ładną)

 

Proszę o czytanie ze zrozumieniem :) Dzięki za odpowiedzi. Ostatnio wogóle rzadko widuje samice prętnika w sklepach. Mają głównie samce.

Bojownika wykluczam bo jest wyjątkowo spokojny. Kupiłem go z akwarium jak pływał z innymi rybkami, nie z kubeczka. On nawet własnych samic nie gania a puszy się sporadycznie. Można powiedzieć bojownik pacyfista albo ta mieczyczka go tłumi bo jest agresywna i większa od niego.

 

Mieczyki są i tak do oddania albo wymiana zbiornika na 112l :D

 

Czyli wracając do pytania jest to rana bitewna a nie oznaka choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...