Skocz do zawartości

akwarium 72 l


wojteksab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta cryptocoryna rośnie wysoka i tak łatwo nie koniecznie z nią bywa. Jednak, jeżeli nie będziesz jej mocno na początek przycinał i nie przesadzał, to będzie rosła, nawet szybko, no i jest jednak wysoka jak dla małych akwariów. Proponuję garstkę moczarki, zbić w pęczek i zasadzić, czy jakkolwiek przymocować. Na prawdę nieźle to wygląda, później się rozrośnie, to przytniesz, posadzisz w kilku grupkach. Ludwigie są dość mało wymagające. Gałęzatki na pewno wszędzie znajdziesz, możesz ją porozrywać i przyczepić kawałki do korzenia czy kamienia, lub też taka kulka gdzieś w kąciku by się rozrastała. Do tego jeszcze jakiś echinodorus, ja mam ,,hot peppers'' aczkolwiek inne też są bardzo ładne, kup jakiś z większymi liśćmi. Anubiasy ładnie wyglądają, jednak pokrywają się często glonem i nie wiem czy on by się nadawał tak na początek, ale jeżeli chcesz, to przyczep go do korzenia, bo wkopany nie rośnie, gnije.

A po za roślinami, bo to nie jest najważniejsze; podłoże np. bazaltowe śr. 2-4 mm, pod nim przydałby się jakiś nawóz, w zoologicznym coś doradzą, wystarczy trochę, rozsypane w miejscu gdzie będą docelowo rośliny, może też być ziemia ogrodowa. Kwestia gustu.

 

P.S. Przynajmniej na początek się przyda rogatek, żeby pozbyć się nadmiaru substancji odżywczych na początek i zapobiec glonom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cryptocoryna, tył (po środku lub trochę z boku), moczarki, róg z tyłu, gałęzatka pod liśćmi echinodorusa, a on po środku długości akwarium, gdzieś troszkę w bok, żeby nie był na samym środku. i moczarka sobie popływa przy lustrze wody, bo ciężko bd ją przeczepić, a dla anubiasa to przydałby się korzeń, do którego byś go przyczepił.

 

Mówiąc jaśniej, to by moja wizja wyglądała tak: (od lewej strony), z tyłu, sam róg, pęczek moczarek, troszkę w prawo bliżej środka cryptocoryna, odrobina przerwy, prawa strona echinodorus, pod nim gałęzatka i anubias z brzegu.

 

Sprawdź jeszcze co masz w sklepach, bo jednak nie zawsze tak można znaleźć wszystko, u mnie różnie z tym bywa. Raz można dostać rotale, lotosy itp. a czasem nawet moczarki nie ma :o

w sklepie się dopytaj jak wysoko rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dawałem uzdatniacz, bo wodociągi tak zachlorowały wodę, że strach :o Uzdatniasz nic nie daje praktycznie, tylko taki spokój dla duszy, że jednak coś zrobiłeś. Jak będą próbować wcisnąć Ci żywe bakterie, po których po 3 dniach możesz wrzucić rybki też nie bierz...

Akwarystyka to jednak jest dla cierpliwych, nie da się nic przyspieszyć. Tak jak wyżej kolega pisał, czekaj.

 

Popatrz na te rośliny i coś powybieraj o ile będzie ciekawego.

 

 

Testy nie są konieczne, ale jednak się bardzo przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wody wodociągowej, moja woda nie zawiera chloru, mam studnię głebinową.

A podłoże mam kupione mam żwir rzeczny 5-10 mm, grys dolomitowy biały i jakieś podłoże do akwarium egzotycznego( wygląda jak piasek jest różowo biały), ja myślałem żeby grys dać na sam spód potem żwir a tam gdzie nie ma rośli dać ten piasek.

 

Czy kulki gliniano torfowe nadają się do akwarium jako nawóz do roślinek, jeżeli tak to ile ich dać do akwarium 72 l?

Edytuj posty. W zwiazku z "rozwijającym sie tematem" przenoszę do działu początkujący.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...