Skocz do zawartości

Pierwszy Krab (ciąg dalszy tematu w galerii)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Tak jak w tytule jestem zainteresowany zakupieniem pierwszego kraba. Będzie to krab tęczowy,za mieszkanie posłuży mu akwarium 60x35x35 o pojemności 74 l. Za podłoże posłuży drobny żwirek który będzie usypany na pół akwarium na grubości około 15-20cm. Pozostałą część wypełni woda na głębokość 10cm.Za kryjówki chciałem użyć łupek akwariowy poukładany tworzył by różne kryjówki oraz kokosy.Filtr do 50 l myślę że będzie ok( Fan Filter MINI plus ). Grzałka 50 W z termostatem (Grzałka Comfort Zone 50W).Co do oświetlenia mam dylemat w pokrywie będzie miejsca na 2 świetlówki także myślałem nad Exo-Terra Repti Glo 5.0 15W i Exo-Terra Repti Glo 2.0 15W oraz oświetlenie nocne LED. Budowę zaczynam po wypłacie w lutym ,krok po kroku umieszczę na forum i liczę na waszą pomoc co do sprzętu.Jak macie jakieś zastrzeżenia co do wyżej wymienionego sprzętu to chętnie wysłucham.Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kraba tęczowego, żył 5 lat , filtr wewnętrzny odpada mój przeciął druty i zepsuł cały filtr, że go prąd nie poraził :D , ja bym zaproponował ci kraba mangrowego, jest mniejszy i może nie taki psuj , Jeszcze pamiętaj o zamykaniu pokrywy, kiedyś mi uciekł i zeżarł dwa banany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro te kraby tak brudzą to będę musiał pomyśleć nad zmiana na ten zewnętrzny.A co do zniszczenia tego filtra to nie powiedział bym ze nawet to może zostać zniszczone. Ale czytałem ze maja upodobania niszczycielskie jeśli chodzi o rośliny np.A o reszcie co sądzicie spełni się? A z kablami co radzicie ? :D

 

 

Edit:

 

A co do pokrywy to wiem czytałem ze mogą podejmować próby ucieczki :D

 

 

 

mod.- Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się na pewno :D ruszam już w lutym :)

 

 

Mam takie małe pytanko jeszcze co do tła ;) Co myślicie nad tym by tam gdzie będzie usypany żwirek będzie tło strukturalne a jak się będzie zaczynać woda to będzie się kończyć to tło i zaczynać się będzie zwykły niebieski bristol ? ;) coś w stylu pół na pół bo tak przewiduje podzielić część lądową z wodną. Moje akwarium już jest w drodze razem z filtrem i grzałką.W tym tygodniu muszę domówić świetlówki i jechać po łupek no i lada dzień zaczynam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...