Skocz do zawartości

Hydrofilia problem


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwa nawoże serią aqua art takimi dawkami jak podaje producent. potas,zelazo,carbo,macro,classic teraz to przestałem i podaje tylko carbo i czasami classic.

światło to 2x8W + 11W

 

Dzieją się cuda z hydrofilią i ogólnie to wszystko powinno lepiej rosnąć a meszki coś nie chcą wystartować niby rosną ale nie są gęste.

 

http://imageshack.us/f/834/dscf1513ol.jpg/

 

 

 

no i w drugim akwarium dzieje się to samo tyle że dochodzi jeszcze do skręcania liści, dostają brązową obwódkę a na końcu są fioletowe z dziurami.

 

podłoże AS II+

Podaje to samo co u góry

światło 3x15

nie mam glonów

 

Czytałem te regułki o niedoborach i tak dalej i wnioskuje tylko że mogą być problemy tylko z potasem i fosforem.

 

Co wy o tym myślicie?

 

Testów nie robię bo nie mam kasy.

 

ale ph w 1wszym akwa jest 6,5-7 (krewetkarium)

 

w drugim 6-6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Cie za bardzo nie urażę ale... Po co lejesz nawóz nie wiedząc ile już go jest w akwarium? Nawozy są dla ludzi którzy mają pojęcie o roślinach i potrafią rozpoznać nie dobór danego pierwiastka. A nie lać na pałę. Jak jesteś przeziębiony to kupujesz lek na przeziębienie a nie Obojętnie jaki. To samo tyczy się roślin. Jak potrzebują np potasu trzeba dać potas a nie wszystko naraz. Wychodząc z założenia że będzie lepiej jak dam wiecej i wszystko naraz robisz bardzo duży błąd. Ktoś mądry wymyślił testy na żelazo potas fosfor i inne dziadostwo.

Najśmieszniejsze jest to że często sami robimy sobie problemy w akwarium chcąc coś ulepszyć. Proponuje zakup testów lub odstawić nawozy.

 

Mod.Janusz--Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dając nawozów było to samo nawet gorzej bo mchy nie rosły.

 

Warto tu zaznaczyć że nie leję tego na opór tylko "dla wzmocnienia efektu pielęgnacyjnego"

 

czyli:

carbo codziennnie 2ml

classic codziennie 1ml

macro co 2-3 dni 1 ml

potas i żelazo raz w tyg 1ml

 

w małym akwa dawki o połowę mniejszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko powiedzieć że nie dodaje się czegoś do akwarium profilaktycznie, np nawóz, leki, co2, sól itp. Jak faktycznie nie jest to potrzebne.

Dobrze że zauważyłeś że coś złego się dzieje ale wlewając nawóz na oko możesz pogorszyć stan roślin. Tak samo niektórzy robią jak rybka jest chora. Nie ważne na co, tylko ważne żeby coś wlac do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...