Skocz do zawartości

woda z osmozy


martens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie chciałbym zastosować wodę z filtra ro w akwa tylko całość bez mieszanki z kranówką jak to będzie służyło roślinom i rybką . wiem że trzeba mineralizator dokupić tylko jaki i ile go dodać ? dodam że mam zbiornik 200 l parametry wody z osmozy to gh 5, ph 6. no3 -10 . reszty testów nie posiadam na obecną chwile . Pozdrawiam i czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tego tematu,mam akw 240l,zakupiłem filtr ro,moje pytanie dotyczy właśnie mieszania wody z ro z ranówą,czy są jakieś określone proporcje mieszania czy wszystko trzeba badać testami,u mnie parametry wody w akwa wynoszą,ph 7,5,kh 10,gh 21,no3 20,no2 0,po4 1,chodzi mi głównie o zmiękczenie wody,czy jak wleje np.20l ro to już będą jakieś zmiany?I chyba nie za bardzo można tak od razu zmienić drastycznie parametry,chce osiągnąć wodę dość miękką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

parametry wody z osmozy to gh 5, ph 6. no3 -10

NO3 powinno być 0 ani nic więcej, w praktyce zależy od membrany ile zanieczyszczeń się przez nią przeciśnie ale uogólniają powinno być czyste H2O o niezmierzalnych parametrach.

 

wiem że trzeba mineralizator dokupić tylko jaki i ile go dodać

To zależny jakie parametry ma mieć woda po mineralizacji i pod jaką zwierzynę parametry wody szykujemy. Jeśli wcześniej nie miałeś kontaktu z czymś takim polecam udać się na stronę pana chemika http://www.akwanawozy.com.pl/ tam w dziale Mineralizatory poszukać sobie odpowiedniego. Niedrogo a i skutecznie dość, na Białym V6 trzymałem z powodzeniem Cristal Red a znaczna część Stowarzyszenia Krewetkomaniaków trzyma na tym inne krewety bardziej wymagające.

 

A dlaczego nie chcesz z kranówą mieszać?

Nie rozumiem tego...cały czas chcesz na RO jechać?

Po co dokupować mineralizator? Mieszaj z kranówą.

Booo kolega o taki właśnie sposób się zapytał i oczekuje na zadane pytanie odpowiedzi ...

Booo nie kulturalnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie, zwłaszcza jak nic ono do tematu nie wnosi ...

Booo taką ma fanaberie ...

Booo kolegę stać ...

Booo wisi koledze to że dając samo RO będzie zakwaszał matkę naturę odpadem wody ...

Booo nie wiemy jakie zwierzęta kolega ma w baniaku a są takie które wymagają wybitnie miękkiej wody o niskim ph, dzięi czemu dodając kranówkę zniszczymy zamierzony efekt ...

Booo lejąc RO wzbogacane odpowiednimi minerałami nie jesteśmy skazani na niespodzianki jakie potrafią zrobić wodociągi w szczególności zimą przy awariach różnych, do tego mamy gwarancję że zawsze lejemy wodę o dokładnie takich samych parametrach chemiczno-fizycznych.

Myślę że tych "booo" wystarczy.

 

rafalo24x nie ma jakiś odgórnych wytycznych co do samego mieszania RO z kranówka. Teoretycznie każdy wie co chce uzyskać i do tego w jakiś tam sposób dąży. Testy są przydatne ale nie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie chciałbym zastosować wodę z filtra ro w akwa tylko całość bez mieszanki z kranówką jak to będzie służyło roślinom i rybką . wiem że trzeba mineralizator dokupić tylko jaki i ile go dodać ? dodam że mam zbiornik 200 l parametry wody z osmozy to gh 5, ph 6. no3 -10 . reszty testów nie posiadam na obecną chwile . Pozdrawiam i czekam na komentarze

Jeżeli woda z RO ma GH=5 i NO3=10 to na mój gust to RO nie działa albo działa słabo.

Miałem kilka RO (różnej jakości) ale zawsze GH<3 KH<2 i NO3=0 (NO2=0).

 

 

 

Pozdrawiam,

Robert

----------------------------

Sent using TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...