Skocz do zawartości

Obsada 200l - Herotilapia multispinosa


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam baniaczek 200l (100x40x50) i męczy mnie jedna sprawa dotycząca pielęgnicy miodowej.

W zbiorniku są ryby z obecnej obsady :

- dorastające skalary, kiryski, kiryśniki, zbrojniki i chciałbym do nich dołączyć miodówki.

Moje obawy są czy miodówki pod czas tarła nie wybiją mi pozostałych lokatorów?

Kiedyś miałem dorastające pielęgnice Salvini i to co mi zrobiły pod czas tarła z resztą ryb to masakra

( szybko musiałem się ich pozbyć ) kiryski panda samiec łykał w całości :x

Mam okazje kupić młode miodówki i się waham.

Wiele czytałem o nich ale są różne opinie.

Prosił bym o pomoc osób, które miały do czynienia z tymi pielęgnicami.

A jak wygląda niszczenie przez nich roślin i kopanie w podłożu?

Salvini to mi przemeblowywały co dziennie podłoże, nasyp ze żwiru to miałem na wysokości około 15cm na przedniej szybie, ale młodych się doczekałem.

 

Krótki filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z miodowymi wiem to że lubią podjadać rośliny. Nurzeniec i subwasstertang gładko im wchodziło. Na czas tarła co i jak było to nie wiem, szykowały mi się. Odganiały ryby, obskubały podłoże do gołej szyby, ale nic z tego nie szyło. Obgryzły mi jedna razbore. Miałem i mam problem z karmieniem. Pobierają pokarm tylko opadający na dno. Płatki mam zmielone na drobnice dla razbor i jakoś zbytnio im nie podchodziło (miodowym). U mnie obrały sobie swój rewir i przeważnie tam przebywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...