Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem akwarium od znajomego o wymiarach , przednia szyba 60cm+2x pod kątem 10 cm po obu stronach , boczne 30cm, tył 80 cm,wysokość 40cm.Chciałem zapytać jak tutaj obliczyć pojemność?

Chcę zakupić taki filtr,czy on się nadaje a może w tej cenie coś lepszego można kupić?

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-302-1000l-h-wklady-promocja-i2053402617.html

Grzałką taką chcę kupić, czy jest dobra czy może coś lepszego się znajdzie w tej cenie?

http://allegro.pl/grzalka-200-w-z-termostatem-do-akwarium-200l-i2039296339.html

 

Żwir mam całe wiadro, korzeń i kamienie też.Torf czy jakiś podkład pod ten żwirek potrzebny ?

Proszę o konkretne porady doświadczonych akwarystów:)

Chcę wszystko dzisiaj zamówić najlepiej na allegro , chyba że znacie jakieś sklepy online gdzie jest taniej i można wszystko od razu kupić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział co mam kupić to zamówić spokojnie mogę nawet w nocy.

W tym wiadrze przeważa żwir biały i czarny ale są też tam jakieś zielone (wyczytałem że kolorowe nie są wskazane) czyli żwir do śmieci:)

Taki filtr jeszcze znalazłem

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kubelkowy-periha-ea-800-z-uv-i2049613477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wstawić zdjęcie tego akwarium, niestety nie do końca rozumiem wymiary tam napisane i jak bym zobaczył było by łatwiej. Filtr myślę ze i jeden i drugi wystarczający. Żwir jeżeli będziesz zmieniał, kupiłbym na Twoim miejscu bazalt albo piasek. Podkład pod żwir czy piasek według mnie średnio potrzebny. Zależy ile roślin chociaż to że będzie ten podkład wcale nie znaczy że rośliny będą lepiej rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc:)

Zamówiłem filtr taki:

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-303a-1400l-h-z-wkladami-i2046452598.html

A tutaj grzałka

http://allegro.pl/hanza-grzalka-z-termostatem-100w-do-50-100-litrow-i2046452555.html

 

Mam nadzieję że ten zestaw zda egzamin i będzie służył co najmniej dwa lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zalałem akwarium i niestety ,miałem żwirek przeważający biały pomieszany z kolorowym powybierałem trochę kolorowego ale i tak go widać .Myślę czy do tego nie dokupić z 5kg czarnego wtedy zakryje te kolory.czy kolorowy żwir nie zaszkodzi rybką?

Nie mam jeszcze filtra ani grzałki czekam na przesyłkę, czy może stać woda bez filtra góra dwa dni?

Roślinek jeszcze nie kupiłem poszedłem do zoologicznego i pan miał ceny z kosmosu najtańsza roślinka 15 zł gdzie na allegro zestaw kosztuje 20 zł + więc sobie odpuściłem i zamówię z allegro.Może doradzicie jakiś zestawik mało wymagających roślin?

W akwarium mam kamień jest to chyba polny,kamień piaskowca tak mi się wydaję i duży korzeń , mam jeszcze coś takiego pionowego i jedna sztuczną roślinkę ale zrezygnowałem z wkładania sztucznych ozdób.Tło mam jakieś takie roślinne ale wymienię na czarny brystol.

Obsadę ryb dopiero planuję za co najmniej 2 tygodnie ale też nie mam pomysłu jakie ryby wybrać, może też ktoś doradzi?

http://s2983.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1373100&t=634623503308582742&id=765761541&vid=1338825493&loc=PL

http://s2950.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1368926&t=634623503308582742&id=765761755&vid=1338826115&loc=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się tak pospieszyłeś? Mogłeś poczekać, dokupić żwirek, wsadzić filtr, rośliny. Za szybko! Według mnie: Zlej wodę z akwarium, wyjmij ten kolorowy pstrokaty żwirek, zakup czarny, kup filtr, grzałkę, rośliny i dopiero wtedy wystartuj ze zbiornikiem. A przez ten czas kiedy będziesz czekał na wszystko pooglądaj inne zbiorniki, poczytaj, dopasuj sobie obsadę itd. Uwierz mi, że podziękujesz mi za tą radę w późniejszym etapie ;)

 

ps.

 

Poszukaj więcej korzeni i zastąp te kamole co masz tam, bo są brzydkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szkodzi taki żwir rybą, bo jeżeli tak to po co go dopuszczają do sprzedaży?

Filtr i grzałkę już kupiłem czekam na paczkę jutro już będzie najpóźniej w środę.

Ten żwirek dostałem razem z akwarium od znajomego a nie chce wydawać znowu 100 zł na żwir;/Myślę ze dam tutaj czarne tło i rośliny to akwarium się ładnie przyciemni.Wybierałem te kolorowe kamyczki ale to syzyfowa praca;/

Jestem w gorącej wodzie kąpany miałem czas dzisiaj to przygotowałem to akwarium.

Co do roślinek to drogie jak cholera w sklepie nawet i 80 zł za jedną wołał dlatego tutaj pytam jaki zestaw najlepiej zakupić na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szkodzi taki żwir rybą

Te kolorowe kamyczki na pewno nie są naturalne, i nie chcesz wiedzieć co się stało, że są kolorowe ;)

 

bo jeżeli tak to po co go dopuszczają do sprzedaży?

A dla czego proponują na przykład skalary do 30l ? :?

 

Ten żwirek dostałem razem z akwarium od znajomego a nie chce wydawać znowu 100 zł na żwir

Za swój rzeczny zapłaciłem 20 zł.

 

;/Myślę ze dam tutaj czarne tło i rośliny to akwarium się ładnie przyciemni.

Zależy co dla kogo oznacza ładnie?

 

Wybierałem te kolorowe kamyczki ale to syzyfowa praca;/

Jestem w gorącej wodzie kąpany miałem czas dzisiaj to przygotowałem to akwarium.

Twoje przygotowanie to wsypanie kolorowego żwirku do zbiornika i zalanie wodą?

 

Posłuchaj mojej rady. Odlej wodę ze zbiornika i przygotuj wszystko tak żebyś nie żałował. Poczytaj inne tematy, jak ludzie później pluli sobie w brodę i męczyli się na przykład z wymianą podłoża. Nie mówię tego ze złośliwości, ale z przypadków z jakimi spotykam się tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jutro idę do zoologicznego zobaczyć ile za żwir ale wątpię żebym kupił za dwie dychy do mojego akwarium.

Jak jesteś obcykany to powiedz mi ile mniej więcej potrzeba na mój zbiornik tego żwiru i jaka gramatura.

Czy konieczne jest spuszczanie całej wody żeby zmienić ten żwir?

Przygotowanie miałem na myśli zalanie wodą , jak już pisałem wyżej filtr i grzałkę wysłali mi dzisiaj więc jutro albo w środę przyjdzie i to chyba nie będzie problem żeby zamontować w zalanym już zbiorniku.

Roślinki chyba też można dosadzać jak jest już woda więc tutaj błędu chyba karygodnego nie popełniłem.

Krytykę chętnie przyjmuję po to też założyłem ten temat żeby się wartościowych rzeczy dowiedzieć i zrobić wszystko jak należy.

 

Problem z tym filtrem który kupiłem , może mi ktoś powiedzieć czy to normalne ze te bąbelki lecą co jakiś czas a nie co chwilę?Pierwszy raz mam taki filtr i nie wiem jak to powinno działać;/

Drobniczek- Edytuj posty, jeżeli nie minęło 24h od ostatniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karygodnego błędu być może nie, ale uciążliwe jest sadzenie roślin w pełnym akwarium, jest to znacznie łatwiejsze gdy tej wody jest troszkę na dnie. Żwir... trudno powiedzieć czy szkodzi, ale z pewnością naturalny jest lepszy. Żeby zmienić żwir powinieneś zlać całą wodę, chociaż skoro nie ma ryb to chyba to nie jest konieczne. A co do pytania czemu to jest sprzedawane. Hmmm a czemu są sprzedawane kule(akwaria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj , poczytaj , jeszcze nie kupiłeś żwiru a chcesz rośliny sadzić ? Poczytaj jakie rośliny możesz mieć , jakie są wymagania roślin . Kupić , zalać , powtykać rośliny - nie na tym to polega.

p.s. Ja za drobny żwirek do baniaka ok 100l dałam ok 20 zl - 3zl / 2kg w zoologiku , także drogo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wszystko mam akwarium zalane tylko roślin brak.Filtr załatwiłem taki wewnętrzny i włączyłem i chodzi a mój nowy odesłałem do reklamacji.Żwir płaciłem po 3,50 za torebkę bazaltu.Wysiadła mi jedna jarzeniówka i miałem ultrafiolet w domu znalazłem bo kiedyś kupiłem Sylviana się nazywa czy ona na razie może sobie świecić razem z jedną białą ?

Roślinki przyjdą w przyszłym tygodniu a kubeł w reklamacji więc ten jest jako zastępczy ale niech dojrzewa woda .Myślę jeszcze dokupić żwiru bo coś chyba za mało jest .

http://s2982.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1364231&t=634627023725063690&id=768340873&vid=1351331066&loc=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...