Skocz do zawartości

[112L] Nawożenie


banan007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy z symfonią złotą mogę podawać także dzień w dzień nawóz:

1.http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makro-micro-na-5mies-koncentrat-i1998748737.html

lub

2.http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s04-fe-co2-kulki-dyfuzor-i2004575315.html

 

I proszę mi napisać który nawóz jest lepszy 1 czy 2, a jeżeli nie mogę stosować go z symfonią złotą to proszę mi napisać czy lepszy jest 1,2 czy symfonia :)?

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę na początek spróbować albo z nawozem, albo z solami. Nie mieszałabym razem. Biorąc pod uwage skład jednego i drugiego, niektóre pierwiastki mogą się dublować, co niekoniecznie pozytywnie wpłynie na wodę.

 

Np. Skład standardowej symfonii złota to;

Skład chemiczny:

 

Bor (B) - 0,188

Kobalt - (Co) - 0,004

Miedź (Cu) - 0,16

Magnez (Mg) - 15,0

Żelazo (Fe) - 1,20

Mangan (Mn) - 0,70

Molibden (Mo) - 0,03

Cynk (Zn) - 0,20

Sorbinian potasu E 202

Kwas askorbinowy E 300

 

Cu, Co, Fe, Mn, Zn - schelatowane przez EDTA

źródło z wiki.

Natomiast Nawóz o który pytasz:

Cu, Mn, Fe, Mo, Zn, B, K, Mg, S, So4, No3, N

Potas podawałabym dodatkowo, poza samymi solami.

 

Jak sam widzisz perwiastki sie powtarzają. Inna sprawa, jeśli umiesz sprawić, że rośliny wykorzystają wszystkie te pierwiastki. Jeśli pytasz o nawozy z linków które podałeś, to polecam 1. Jednak odnośnie łaczenia, powiem- nie ryzykuj, bo o glony nie trudno. Ale to moje zdanie, może ktoś inny poradzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr u mnie chodzi 24h/7dni w tygodniu :)

Kubeł Tetratec`a ex600

także z tym nie ma problemu :)

proszę o wypowiedz innych użytkowników ponieważ "Łukasz nie jest pewny"? Cokolwiek miało to znaczyć? Poradziłabym na przyszłość wstrzymać się od tego typu opinii, zwłaszcza na temat osoby, o której nie wie się jaki jest stan jej wiedzy. Wszelkie tego typu spostrzeżenia, na przyszłość proszę pisać pw osobie "zainteresowanej". Wystarczyło napisać, że prosi się o opinię innych użytkowników.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu o nawozach, to podepnę się tutaj - Kiedyś nawoziłem Aqua Potasem , Makro i Mikro firmy Planta Gainer i teraz nie pamiętam dokładnie , wiem że aqua potas dawałem 3 razy w tygodniu , i teraz nie wiem makro i mikro - jedne 2 razy w tygodniu , drugie (chyba ciemne) raz w tygodniu lub przy podmianie. Może ktoś używa i mógł by podpowiedzieć - przypomnieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...