Skocz do zawartości

Osowiałe rybki - pilne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanko. Trzy dni temu zamontowałem do akwa 112l filtr zewnętrzny kubełkowy. Na dzień następny rybki (21 sztuk - 2xmolinezja żaglopłetwa, 2xbrzanka rekinia, 4xmieczyk, 2xgupik, 2xbocja wspaniała , 2xsumik, 4xkirysek, 1xskalar, 1xglonojad, 1xlabeo) przestały pływać po akwa a zaczęły gromadzić się przy rurce którą jest odprowadzana woda do filtra. I tak jest do dziś. Narazie żadna rybka mi nie padła ale napewno jest coś nie tak. Akwarium ma dwa miesiące i kiedy miałem filtr wew. wszystkie ładnie "chodziły". Najgorzej jest ze skalarem nawet do jedzenia nie chce się ruszyć. Przez jeden dzień miałem w filtrze zew. węgiel aktywny ale go wyrzuciłem, a od dwóch dni stosuję intensywne napowietrzanie przez kamień. I tak sobie myślę czy jakiegoś syfka nie było w tym filtrze. Nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wymienić filtra w taki sposób że wywalasz wewnętrzny i wkładasz zewnętrzny.Zostaw filtr wewnętrzny i podłącz zewnętrzny I niech tak chodzą z tydzień lub dwa.W taki sposób w jaki to zrobiłeś zachwiałeś równowagę biologiczną w akwarium.Ale u ciebie to już chyba nic nie da.Wlej MFC dla pewności aby zapobiec rozwojowi pasożytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłam z tym filtrem tak samo, ryby zaczeły chorować na dwóch neonkach pojawiła sie jakby pleśń.Doradzono mi MCF, wlewam od dwóch dni ,jak narazie wszystkie żyją .Podniosłam temperature do 27 stopni z 25.Ale z tym musisz uważać, nie możesz przekraczać temperatury którą tolerują ryby bo będą mieć za gorąco.Ja mam neony czyli 27 stopni jest ok.Oczywiście podłączyłam też poprzedni filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...