Skocz do zawartości

Obsada 98l


deltaarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post. Swoje doświadczenia z akwarystyką zacząłem nie dawno (2 miesiące temu). Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych akwarystów o obsadę do mojego akwarium. Otóż, mam w nim bojownika, 2 mieczyki, 3 molinezje, 3 zbrojniki niebieskie, 9 krewetek amano i do tego 7 gupików z dziećmi:) Wiem, że gupiki nie mogą żyć z bojownikiem (jeden nawet stracił ogonek:(), ale dowiedziałem się o tym nie dawno:\ Dlatego pawie oczka oddaję a na ich miejsce chciałbym kupić 10 neonów inessa. Na forum niby pisze ze inessa nie mogą żyć z bojownikiem ale czerwone już mogą. Czy między tymi dwoma odmianami jest taka różnica że jedne są tolerowane przez bojownika a drugie nie? Wolę inessa, ponieważ są łatwiejsze w hodowli i mniej wymagające. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam bojki nie interesują się kąsaczami, nie wiem skąd taka informacja wypłynęła. Więc połączenie bojek+neony może jak najbardziej być.

Nie podoba mi się że masz tu mieczyki, molinezje i tyle zbrojników. Tu jest problem i to należy zmienić. W tym zbiorniku możesz mieć jednego zbrojnika, żyworódki oddaj, bo wymagają większego zbiornika i preferują inne parametry wody niż neony czy bojownik. Ja ci proponuję:

 

1x bojownik

1x zbrojnik niebieski

20x neon innesa/czerwony/czarny/razbora klinowa/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/prystelka/barwieniec czarny/miedzik obrzeżony

9x Amano

 

1+2x bojownik

1x zbrojnik niebieski

20x neon innesa/czerwony/czarny/razbora klinowa/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/prystelka/barwieniec czarny/miedzik obrzeżony

4x helenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...