Skocz do zawartości

Jakie rybki trzymać razem?


Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium o pojemności 30 L. Mam teleskopa młodego i malutkiego glonojada. Podłoże to kwarcowe kamyczki kolorowe , jest zamek ceramiczny i roślinka sztuczna. Jakie rybki mogę tam trzymać? Jutro planuję kupić grzałkę i welonkę. Akwarium jest prostokątne, po żółwiach, lecz bez szklanego podestu (został oderwany ;))

 

Jestem początkującą akwarystką i jak na razie nie zamierzam rozmnażać rybek.

 

Woda jest uzdatniana przez taki niebieski płyn na bakterie.

 

Z tego co wiem nie mogę trzymać gupików (chyba). W szkolnym akwarium mieliśmy welonki i teleskopy razem z gupikami i ich nie pozjadały. Chodzi mi o to, żeby nie doszło do konfliktów międzyrybkowych. ;)

 

Proszę o szybką odpowiedź bo jutro o 9.00 idę do zoologa..

 

Przydadzą się także wskazówki, będą mile widziane. :)

 

 

Pozdrawiam, Ilona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno jest szklane, podest był na bocznej ściance doklejony. Ogółem akwarium jest większe, na moje oko.. Tylko tak było na allegro napisane..

 

Już ich nie oddam, bo nie chcą przyjmować, a ryby czuja się dobrze, bo były wcześniej w kuli a mają teraz dużo dużo miejsca... Po za tym przywiązałam się do nich... One nie są duże, na początek takie mi wystarcza, bo mam je dopiero nie więcej niż 3 tygodnie, potem kupie większe, na razie mało kieszonkowego... Już upatrzyłam prawie 100 l... Chodzi mi o jedną, dwie małe rybki.. Nie więcej... Welonki u nas są małe.. Ja będą duże to je sprzedam do innego zoologa. Na razie są malutkie, bo je kupiłam jak miały nie wiem z 2 tygodnie.. Tak około... Glonek ma 3 cm ok., a teleskop 5 cm.

 

Naprawdę, zależy mi na bezkonfliktowym odchowaniu rybek. Koleżanka ma mniejsze i zatłoczone tym "badziewiem" , czyli roślinami sztucznymi i zamkami. Mam już kilku chętnych, częśc oddam do szkoły bo tam mają bardzo duże akwarium, tylko chce je odchować jak są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno jest szklane, podest był na bocznej ściance doklejony. Ogółem akwarium jest większe, na moje oko.. Tylko tak było na allegro napisane..

 

Już ich nie oddam, bo nie chcą przyjmować, a ryby czuja się dobrze, bo były wcześniej w kuli a mają teraz dużo dużo miejsca... Po za tym przywiązałam się do nich... One nie są duże, na początek takie mi wystarcza, bo mam je dopiero nie więcej niż 3 tygodnie, potem kupie większe, na razie mało kieszonkowego... Już upatrzyłam prawie 100 l... Chodzi mi o jedną, dwie małe rybki.. Nie więcej... Welonki u nas są małe.. Ja będą duże to je sprzedam do innego zoologa. Na razie są malutkie, bo je kupiłam jak miały nie wiem z 2 tygodnie.. Tak około... Glonek ma 3 cm ok., a teleskop 5 cm.

 

Naprawdę, zależy mi na bezkonfliktowym odchowaniu rybek. Koleżanka ma mniejsze i zatłoczone tym "badziewiem" , czyli roślinami sztucznymi i zamkami. Mam już kilku chętnych, częśc oddam do szkoły bo tam mają bardzo duże akwarium, tylko chce je odchować jak są małe.

Podaj wymiary tego akwarium,

 

Chcesz męczyć ryby to twoja sprawa tylko nie przychodz do nas po pomoc skoro wiesz lepiej.

 

I jeszcze chcesz dokupić welonkę :!::o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym akwarium ci glonojad i welonka nie urosną glonojad może najwyżej z 5 cm a welonka coś takie samego.

Nie trzyma się ryb w kuli tylko je męczysz a kiedy zamierzasz kupić większe akwarium.

Po pierwsze - od 2 tygodni nie są w kuli, były w niej trzymane na początku, dopóki nie miałam akwarium, zamierzam je kupić jak będę miała kasę... Czyli a ok. miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - od 2 tygodni nie są w kuli, były w niej trzymane na początku, dopóki nie miałam akwarium, zamierzam je kupić jak będę miała kasę... Czyli a ok. miesiąc.

100 litrów to i tak za małe na welonkę. Jak je tak lubisz to je oddaj. Psa też byś trzymała czły czas na pół metrowym łancuchu?

 

Jak masz być cyniczna to może lepiej w ogóle nie pisz. Z tego co wiem, forum jest po to aby aby w miarę swojej wiedzy odpowiedzieć na postawione pytanie..

Ale ponieważ nasze odpowiedzi ci nie psaują to to olewasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znasz kogoś komu mogłaś byś dac ryby na przechowanie

Oddaję do szkoły ale nie teraz bo są ferie.. Jakieś 2 tygodnie po feriach, będę miała transport... Akwarium będzie większe, a co do glonojada to nie wiem jaki on jest... Taki malutki .. :)

 

Jak napisałam jestem początkująca. :)

 

PS Psa nie trzymałabym tak, co do tego to mało trafne porównanie, choćby ze względu na rozmiar.... W mojej teraźniejszej szkole mamy 4 ryby po 20 cm w małym akwarium, ale tyle żeby mogły się swobodnie poruszać. I co,, mam z krzykiem wyskoczyć jak tak można?!?!!?

 

Ludzie, proszę o jedną rzetelną poradę...

 

Nie olewam, tylko chcę jak najtrafniejszej odpowiedzi...

 

Głownie chodziło mi o to które ryby nie zostaną zjedzone przez teleskopa, bo go oddaje i będę miała potem gupiki albo inne małe rybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Psa nie trzymałabym tak, co do tego to mało trafne porównanie, choćby ze względu na rozmiar.... W mojej teraźniejszej szkole mamy 4 ryby po 20 cm w małym akwarium, ale tyle żeby mogły się swobodnie poruszać. I co,, mam z krzykiem wyskoczyć jak tak można?!?!!?

 

Ludzie, proszę o jedną rzetelną poradę...

 

Nie olewam, tylko chcę jak najtrafniejszej odpowiedzi...

 

Głownie chodziło mi o to które ryby nie zostaną zjedzone przez teleskopa, bo go oddaje i będę miała potem gupiki albo inne małe rybki...

Właśnie ją dostajesz.

 

To że w twojej szkole są głupi ludzie i męczą ryby to nie znaczy, że ty też musisz. Nawet dobrze by było zwrócić im uwagę.

 

Jak będzie sz miała nowe akwarium to pogadamy. ten kubeł nie nadaje się dla teleskopa, welonki ani glonojada to po co chcesz tam ładowac kolejne rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welon to 200l.

Glonojad pow. 100L (jeżeli to Zbrojnik Niebieski)'

 

To, że masz choćby jeden zameczek mówi wszystko o Twojej wiedzy i nie trzeba pytać więcej.

I tak jeszcze propos.. JESTEM POCZĄTKUJĄCA.. Dostałam rybkę na mikołajki i nie wiedziałam co z nią zrobić... Chciałam ja zatrzymać, ale koleżanka mojej siostry ma w klasie akwa i nie maja rybek i oddam tego teleskopa... Wyposażenie miałam na wejściu zamek dał mi, chociaż o tym nie wiedziałam.

 

Niestety, nie dam rady zwrócić uwagi... Wciąż nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie... Pytałam się jakich ryb nie zje teleskop... Po prostu...

 

Wiem wiem, kupię... Ale tak przez 3 tygodnie im się nic nie stanie...

 

A czy wszyscy, którzy kupują wszystko na własną kieszeń i mają 15 lat, mogą się tak rzucić i kupic akwarium za 100 zł... ? No ja niestety nie mogę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie dam rady zwrócić uwagi... Wciąż nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie... Pytałam się jakich ryb nie zje teleskop... Po prostu...

 

Twoje pytanie jest trochę bez sensu, bo przez 3 strony ci drukuję że masz już tam nadmiar ryb a ty z uporem chcesz coś tam wpuszczać.

 

Jak oddasz teleskopa i kupisz większe akwa to zapraszam na konsultację. Po zakupie nowego akwa i tak musi ono dojzewac bez ryb 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszytko rozumiem...

Ale z rybami jest jak z dzieckiem.

Decydując się ponosisz za nie odpowiedzialność.

Czy swoje dziecko trzymałabyś w klitce 50x50 choćby miesiąc?

Boże... Twoje porównania mnie dobijają... Pytam się wyraźnie.. W tym akwarium mam hodować glonojada?! Bo nie mogę mieć welonki, ani innej ryby... Ale na glonojada też za małe..,.. Kurcze, chyba będę tylko tam wodę hodować bo nic innego nie mogę... Szczerze powiedziawszy zoolog dokładniejszych informacji mi udzielił... Bo teraz to tylko porównania... Jak nie z psem to z dzieckiem...

 

No sorry bardzo, ale moglibyście napisać jakie ryby mogę trzymać w akwarium o tych wymiarach z filtrem i grzałką... Dokładnie gatunki..

 

Tyle.. Dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszytko rozumiem...

Ale z rybami jest jak z dzieckiem.

Decydując się ponosisz za nie odpowiedzialność.

Czy swoje dziecko trzymałabyś w klitce 50x50 choćby miesiąc?

Boże... Twoje porównania mnie dobijają... Pytam się wyraźnie.. W tym akwarium mam hodować glonojada?! Bo nie mogę mieć welonki, ani innej ryby... Ale na glonojada też za małe..,.. Kurcze, chyba będę tylko tam wodę hodować bo nic innego nie mogę... Szczerze powiedziawszy zoolog dokładniejszych informacji mi udzielił... Bo teraz to tylko porównania... Jak nie z psem to z dzieckiem...

 

No sorry bardzo, ale moglibyście napisać jakie ryby mogę trzymać w akwarium o tych wymiarach z filtrem i grzałką... Dokładnie gatunki..

 

Tyle.. Dziękuję..

Napisałem ci w trzecim poscie co możesz tam trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszytko rozumiem...

Ale z rybami jest jak z dzieckiem.

Decydując się ponosisz za nie odpowiedzialność.

Czy swoje dziecko trzymałabyś w klitce 50x50 choćby miesiąc?

Boże... Twoje porównania mnie dobijają... Pytam się wyraźnie.. W tym akwarium mam hodować glonojada?! Bo nie mogę mieć welonki, ani innej ryby... Ale na glonojada też za małe..,.. Kurcze, chyba będę tylko tam wodę hodować bo nic innego nie mogę... Szczerze powiedziawszy zoolog dokładniejszych informacji mi udzielił... Bo teraz to tylko porównania... Jak nie z psem to z dzieckiem...

 

No sorry bardzo, ale moglibyście napisać jakie ryby mogę trzymać w akwarium o tych wymiarach z filtrem i grzałką... Dokładnie gatunki..

 

Tyle.. Dziękuję..

Napisałem ci w trzecim poscie co możesz tam trzymać

Dziękuję.. :) Zauważyła, ale potem rozwinęła się dalsza dyskusja.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszytko rozumiem...

Ale z rybami jest jak z dzieckiem.

Decydując się ponosisz za nie odpowiedzialność.

Czy swoje dziecko trzymałabyś w klitce 50x50 choćby miesiąc?

Boże... Twoje porównania mnie dobijają... Pytam się wyraźnie.. W tym akwarium mam hodować glonojada?! Bo nie mogę mieć welonki, ani innej ryby... Ale na glonojada też za małe..,.. Kurcze, chyba będę tylko tam wodę hodować bo nic innego nie mogę... Szczerze powiedziawszy zoolog dokładniejszych informacji mi udzielił... Bo teraz to tylko porównania... Jak nie z psem to z dzieckiem...

 

No sorry bardzo, ale moglibyście napisać jakie ryby mogę trzymać w akwarium o tych wymiarach z filtrem i grzałką... Dokładnie gatunki..

 

Tyle.. Dziękuję..

 

Staram się uświadomić Ci powagę sytuacji... to żywe stworzenia.

Nie chcę Cię dobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...