Skocz do zawartości

czy to choroba jelitowa czy jakis pasozyt?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z moja gupica. wczoraj zauwazylam u niej troszke powiekszony i zaczerwieniony odbyt, dzisiaj zrobil sie w tym miejscu znacznej wielkosci guz. czy to choroba jelitowa czy jakis pasozyt i czym to leczyc. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plywa raczej przy powierzchni, dosc powoli, nie jest taka zwawa jak zawsze. wczoraj zalatwiala sie troche slabo znaczy sie cieniej niz zwykle, ostatnio zamieszkaly z nami slimaki:( je normalnie, tylko ostatnio dostaly rybki troszke podejrzane platki, bo zaginela w akcji zakretka i tak jakby troszke zawilgotnialy. oststnio tez padly mi 2 gupiki bo szwagier jakies takie dziwne kupil bocznie skrzywione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocznie skrzywione bo pewnie jakiś akwarysta rozmnożył rodzeństwo.Daj fotkę od tyłu i karm ją na razie oszczędnie i mieszaj jej papu raz płatki raz dafnie na przykład.Jeżeli masz możliwość to umieść rybkę w osobnym akwa i zastosuj sera baktopur direct.Połowę dawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może towarzystwo powróci do tematu chorej ryby a nie kolejny raz wystosowuje tutaj wywody majace na celu propagowanie swojej wiedzy? Bez urazy ale zbyt czesto odbiegacie od tematow. Może teraz użyjcie swojej wiedzy oraz doświadczenia i pomóżcie koledze rozwiazac problem z chorą rybką.

Skoro gupiczka je normalnie to sam układ pokarmowy powinien być w porządku. Tutaj problem dotyczy moim zdaniem samego odbytu rybki. Ale nie potrafie stwierdzić co może jej dolegac.

Moze ktos jeszcze sie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy odważyłes sie moze zrobic rybce sekcje. Wiesz taka amatorska. Szkoda, ze od razy nie poszedles ze zwłokami do weterynarza. Zawsze to lekarz, ktory na studiach przerabial ryby, moze obejrzeć rybe pod mikroskopem itp. A powiedz mi jeszcze jaka masz obsade i jaki zbiornik. Czy rybka rodzila u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45l, 1x zbrojnik, 2x otosek, 2x mieczyk, 1x platka, 3x danio, 8x neon 3x kardynalek i jakies 2o gupikow. nie kocila sie jeszcze. urodzila sie w pazdzierniku w sumie gdybym miala z kim zostawic dziecko to bym poszla do weterynarza, tylko jeden w kaliszu jest dobry niestety reszta to ludzie nie z powolania tylko dla pieniedzy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45l, 1x zbrojnik, 2x otosek, 2x mieczyk, 1x platka, 3x danio, 8x neon 3x kardynalek i jakies 2o gupikow.

Ajajajaj duzo masz tych ryb. Ale twoją obsada zajmiemy się pozniej. Ehh.. Ale reszta jak sądze nie choruje? Myslę, że pierwszą ofiara nieodpowiedniego żywienia bylby glonojad. A co do niepewnych płatkow, to wszystkie ryby zapewne by ucierpiały. Zastanawia mnie czy ta rybka nie miala jakichś komplikacji związanych z trzymaniem ikry. Ale moge tylko domniemywać.

Przy okazji - Kalisz to moje rodzinne miasto :D O ile mowimy o wielkopolskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ten sam kalisz:) ostatnio wpuscilam mlode gupiki bo braklo mi zbiornikow a mieczyczka sie okocila i 14 sztuk uratowalam, ale bede wydawac jak tylko jeszcze troche podrosna. poza tym planuje wieksze akwa. czyli mozliwe ze to byla jakas wada genetyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...