Skocz do zawartości

Chce coś dobrać do mojej obsady ;D


paaweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ja wiem ze są rózne glonojady ale mam juz rybki na dno-kiryski i otoski wiec glonojad odpada bo i nie za ciekawie wygląda i byłby zbedny.Ten post napisałem bo chce sie dowiedzieć poprostu czy jak wpuszcze jeszcze jedno stadko tak z 8 ryb to czy im nie bedzie ciasno ?? Mój typ nr1 to zwinnik jarzeniec.Jak znacie coś jeszcze w tym stylu to piszcie ;D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm....a może jakies rybki na górną partie akwarium ?? bo w zasadzie na dole gęsto,w środkowym poziomie też ale u góry widać tylko kiryski jak chca zaczerpnąć powietrza ;D I czasem ramirezy pływają pod powierzchnią wody.Mój znajomy miał akwarium ok 50 l potem je zlikwidował i załozył połowe mniejsze,rybki przezucił do niego.W tym 20 l poprostu nie było juz miejsca na nic a rybki były żywe i wesołe ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rybka jest ładna można by ją kupic zobacz jednak jakie ma wymagania, skopiowałem ci je ze strony głównej:

Razbora klinowa prezentuje się najlepiej w ławicy w lekko przytłumionym świetle. Woda powinna być uboga w wapno, dojrzała, lecz odpowiedniej jakości, jednocześnie miękka i lekko kwaśna o odczynie w granicach 6-6,5. Podłożem powinna być mieszanina torfu i piasku. Większość akwarystów chciałaby od razu wpuścić ryby do swojego zbiornika. Zanim jednak to zrobimy, upewnijmy się czy na pewno warunki w naszym akwarium ustabilizowały się. Regularna podmiana wody jest konieczna dla ich zdrowia. Nie powinna towarzyszyć dużo większym rybom, nawet jeśli nie polują na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczyki bym sobie mógł kupić ze 2 góra ale to jest bez sensu,brzanki nie są w moim guście...Chce typowe stadko małych kolorowych rybek.Znalazłem wczoraj kardynałki ale one są nardziej zimnolubne.Jak by sie ospa rybia pojawiła to bym musiał leczyć chemią.Bede dalej szukać w gatunkach zwinników,rozbór itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...na temat tych miedzików nic nie wiem.Czytałem teraz tutaj ingo ale nawet nie pisze jakie preferuje poziomy w akwa...rybka na fotce wygląda fajnie tylko za mało wiem na jej temat.Widziałem dzisiaj w zoologicznym fajne rybki to były bystrzyki z takimi czerwonymi płetwami ;D ale najbardziej przemawia do mnie ta rozbora klinowa.Chce uzupełnić braki w górnej części akwa.Dziekuje za zainteresowanie tematem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...