Skocz do zawartości

Pytanie o 'popsuty' filtr


rocky88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio w końcu zdecydowałem się na zakupienie i "zalanie" akwarium. Kupiłem akwarium z allegro w skład zestwu, którego wchodził dodatkowo filtr i grzałka. Wiem, że zestawy są gorsze... no ale była to okazja. W przyszłości pewnie będę musiał conieco zmienić, ale jak na początek powinno wystarczyć.

 

Przechodząc do sedna. Filtr który dostałem okazał się ciut wybrakowany. Mianowicie posiadam filtr FAN FILTER FAN-3 PLUS (taki jak w załączniku). Okazało się, że brakuje w nim jednej części. Chodzi o tą oznaczoną numerem 1. Czy powoduje to dużo gorszą pracę? Dodatkowo kratka na samym dnie (zaraz pod wkładem do filtra) jest również pęknięta i "prześwituje" (docelowo nie powinna).

http://imageshack.us/photo/my-images/830/6e6b67ea7f56a5c8c4a28b9.jpg/

 

Zdaję sobie ze to smieszne pytanie... Ale zawsze jest nadzieje ze na początek taki filtr wystarczy i rybki będą się czuły dobrze. Dodatkowo szkoda wyrzucać kilkanaście zł w błoto nie mając pewności, że obecny filtr nadaję się tylko do wyrzucenia.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście. Wiem, że będą potrzebne zmiany. Ale chciałbym, żeby akwarium mniej więcej po funkcjonowało bez zmian z jakieś 3-4 msc. Kaskady na pewno nie kupię. Coś czuję że zdecyduję się na zew. Co do samego akwarium i jego obsady/wyglądu z czasem założe oddzielny wątek byście mogli coś doradzić. Ale to po wpuszczeniu rybek czyli za jakieś 3 tyg.

 

Dziękuje bardzo Basteq za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy na allegro (nie wszyscy) wkładają uszkodzone przedmioty zwalając potem winę na kuriera, miałem już tak kilka razy no ale cóż nie każdy jest uczciwy. Dziwne jest jeśli filtr jest zapakowany w orkinalne pudełko i włożony do akwarium, baniak też w pudło ze styropianem a filtr jest połamany, szybciej przy takich wstrząsach pękło by szkło niz plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście. Wiem, że będą potrzebne zmiany. Ale chciałbym, żeby akwarium mniej więcej po funkcjonowało bez zmian z jakieś 3-4 msc. Kaskady na pewno nie kupię. Coś czuję że zdecyduję się na zew. Co do samego akwarium i jego obsady/wyglądu z czasem założe oddzielny wątek byście mogli coś doradzić. Ale to po wpuszczeniu rybek czyli za jakieś 3 tyg.

 

Dziękuje bardzo Basteq za pomoc.

2 tygodnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze ten zestaw nie byl od "typowego" sprzedawcy. To była osoba prywatna. Powiedziala ze dostaal kiedys ten zestaw i go nawet nie uzywala. Jestem w stanie w to uwierzyc bo wszystko pachnie nowoscia. Wszystko lezalo w piwnicy i mozliwe ze ten filtr mu gdzies spadl czy cos. Z reszta nie wazne. Wazne ze dziala i na chwile obecna wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...