Skocz do zawartości

Chory neon inessa


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko było w porządku a tu nagle neonki zrobiły się osowiałe, straciły apetyt, barwy zrobiły się bledsze. Wczoraj na jednym neonku zaobserwowałam szarą plamkę koło płetwy grzbietowej i pływa tak dziwnie pyszczkiem w dół.Natychmiast dokonałam 50% wymiany wody ponieważ jakieś trzy dni temu wymieniałam filtr na nowy a dopiero wczoraj wyczytałam Ze przez jakieś dwa tygodnie powinny chodzić dwa filtry ten nowy i ten stary ze względu na bakterie.Po wymianie wody włączyłam też tamten drugi filtr który cały czas szedł w drugim zbiorniku.Dzisiaj rano wszystkie rybki żyją są jakby bardziej ruchliwe ale ten jeden neonek dalej się dziwnie zachowuje i dalej ma szarą plamkę koło płetwy grzbietowej.Przez moja głupotę chyba wykończyłam rybki jest mi bardzo przykro i bardzo proszę o pomoc.

 

 

 

Akwarium 54l

Filtr zewnetrzny JBL Cristalprofi 700

Temperatura wody 25 stopni

Podmiana wody co tydzień ok 30%

Innych testów nierobię

Niestosuję żadnej chemii

Obsada:

6 neonków innesa

2 gupiki

2 kiryski panda

Pozostałe rybki czują się dobrze

Woda jest przejrzysta i dobrze natleniona ale dwa dni temu dosadałam cztery roślinki, wkładałam hebanowy korzeń i kokos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dobrze przyjrzałam się rybkom to zauważyłam jeszcz u jednego neonka taką plamkę ale ta umiejscowiona jest z boku na tym czerwonym pasku, skrzela chyba raczej mają w porządku. Przeglądałam encyklopedie chorób na tej stronie ale trudno mi zadecydować co to może być. Test kupię dzisiaj.Sprawdzam ph mam 7,5 .Możesz mieć rację to albo filtr albo te nowe rosliny.Powiedzcie mi czy gdyby to było zatrucie azotynem czy rybki miałyby takie szare plamki.No i co zrobić w takim wypadku oprócz tego co już zrobiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam żeby go wyjąć z akwarium ale niemam zabardzo gdzie a chcę oszczedzić dodatkowego stresu rybce.Teraz musiałabym wyjąć już dwie.Niemam dodatkowego akwarium ani jeszcze jednego filtra i grzałki.Narazie wszyskie się ożywiły już nawet te z plamkami pływaja normalnie.Niewiem tyko czy dać im jeść są karmione dwa razy dziennie ale ostatnio jakos tak słabo ganiały za tym jedzenie, bo neony jedzą pokarm taki spadający i mam z tym nielada problem.Za nim one zajarzą że leci jedzenie to pokarm juz leży na dnie.Ze zdjęciem jest problem poprostu nie mam możliwości dać zdjęcie z komórki na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest drugi dzień podawania MCF.Jednemu neonkowi temu który miał prawie centymetrową białą narośl część z tego odpadła czy to dobrze.Bardzo proszę o odpowiedż.Rybaka czuje sie w miare dobrze pływa z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończe ten temat bo może się to komuś tu na forum przydać.Udało mi sie uratować wszystkie rybki oprócz tej która miała duże zmiany koło płetwy grzbietowej.Po zastosowaniu MCF pleśń odpadła ale rany były zbyt duże musiałam ją uśmiercić w lodówce bo bardzo się męczyła, dodatkowo pozostałe rybki zaczęły ją atakować a ona była zbyt słaba żeby się obronić.Będę jeszcz stosować MCF przez 5 dni .

Dziękuję wszystkim za pomoc.Temat zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...