Skocz do zawartości

Wkłady do filtrów.


micuch11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam filtr zewnętrzny hanza aquaristic hw-302 do akwarium 112l i mam 3 komory a w nich na samym dole 12 sztuk biobale i 1 paczuszkę zeolit z węglem aktywnym na to 1 włóknina filtracyjna ,na środku 1 włókninę filtracyjną oraz zeolit i 2 paczuszki zeolitu z węglem na samej górze bio ceramika i na to 1 włókninę filtracyjną.

Czy mam coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyszczenie zabija część bakterii zamieszkałych w filtrze, dlatego też myjemy filtr głównie wtedy, kiedy brud zapcha filtr i zauważymy spadek przepływu. Co do wymiany wkładów to są podzielone zdania. Gąbkę prawdopodobnie w ogóle nie trzeba wymieniać. Wystarczy dobrze przepłukać. Używałem jedną w filtrze z 2-3 lata. Teraz po długiej przerwie znowu decyduję jej się użyć. Co do ceramiki większość odpowiedzi mówi o pół roku używania. Niektórzy trzymają dłużej i jest dobrze... Każde akwarium jest inne, każde akwarium to inny oddzielny ekosystem, więc wymiany są uzależnione od własnego akwarium. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest pilnowanie poziomów stężenia związków azotowych w wodzie. Jeżeli są złe to wtedy trzeba pomyśleć.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Sławcio mnie ubiegł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...