Skocz do zawartości

Bojownik- problemy z tarłem


arti-131
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam bardzo dziwny problem związany z bojownikami, a mianowicie z ich tarłem. Nie hodowałem wcześniej bojowników, są to moje pierwsze rybki z tego gatunku, wcześniej miałem neonki, zbrojniki niebieskie,gupiki i molinezje. W tamtym tygodniu postanowiłem, że kupię bojowniki. Pierwszy błąd jaki oczywiście popełniłem to ten, że kupiłem 1 samiczkę , jednak samiec wcale jej nie atakował, pływał sobie spokojnie koło niej, no ale na wszelki wypadek dokupiłem drugą samiczkę. Po 2 dniach zauważyłem, że samiec zaczął budować gniazdo, postanowiłem, że przełożę go do mniejszego akwarium, żeby tam przeprowadzić tarło. Gdy samiec zbudował gniazdo w akwarium, postanowiłem, że przełożę tam samiczkę, na początek włożyłem ją do kotnika na 2 dni,. I teraz jest rzecz dziwna, Samica miała początkowo pasy poziome, co oznaczało jej niegotowość , jednak później zauważyłem pasy pionowe , więc z czystym sumieniem wpuściłem ją do samca, jednak on cały czas gania ją po akwarium i podgryza, a ona pomimo pionowych pasów cały czas przed nim ucieka i chowa się przy dnie. Są w tym akwarium razem już 2 dni i nic :( Dodam, że temp w akwarium ma 26 stopni, czy możne przez tak niską temp nic się nie dzieje? Będę wdzięczny za wszystkie porady. Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi, gdyż nie chcę żeby samiec zamęczył samiczkę.

 

Akwarium ogólne: 60l

Akwarium tarliskowe 12l

 

 

 

 

mod.- Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podnieś temperaturę do jakiś 28-30 stopni. Po drugie to normalne że samiec gania samicę i ją podskubuje. Do tarła zazwyczaj dochodzi z rana, więc nie wiem czy jesteś w stanie to zobaczyć (bo może Cię nie być w domu) po odbytym tarle trzeba odłowić samicę bo samiec może ją zabić. Więc sprawdź najpierw czy w gnieździe nie ma już złożonej ikry. Jak nie ma to poczekaj jeszcze góra 2 dni jak nic nie będzie to raczej do tarła nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę podniosłem do 28 stopni, samiec przez to stał się bardziej aktywny i bardziej agresywny, myślę, że z tarła nic nie będzie, samiczka jest bardzo poobgryzana przez samca, teraz siedzi już cały czas przy dnie, tylko od czasu do czasu podpływa pod gniazdo, a wtedy samiec ją atakuje, chyba ich rozdzielę. Samiczki mam 2 ale do tarła była gotowa tylko 1, samiec niestety jest bardzo agresywny dla niej przez cały czas puszy się na jej widok i gryzie ją z całej siły. Trudno trzeba będzie poczekać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz opowiadasz to oznaki że tarło powinno nastąpić. Samiec będzie cały czas się stroszył do samicy i ją podskubywał, w ten sposób pobudza ikrę (czy jakoś tak) jak samica podpływa pod gniazdo to też dobrze, sprawdź tylko czy samica jak jest pod gniazdem pływa że tak powiem z głową w dół jak tak to jest ok i góra w ciągu doby powinno dojść do tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...