Skocz do zawartości

[96L] ogolne


marrcuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy okazji wymiany filtra na kubełek chciałbym zmienić obsadę oraz aranżację akwa. W tym temacie proszę o pomoc w doborze rybek.

Zbiornik:

poj. 96l

wym. 80x30x40h

tło będzie granatowe albo ciemno szare (rozmyślam)

 

Sprzęt:

filtr Tetratec ex700 lub jbl e700

grzałka 100W z termostatem

oświetlenie 1x20w

 

Rybki:

mam - Skalar 2 samiczki, Gurami złote samiczka, Zbrojnik niebieski samiczka

chcę kupić - Neon inessa 10-15szt, Black moly haremik, samca zbrojnika tylko jak rozpoznać młodego.

Zastanawiam się czy nie oddać tej Gurami bo po odejściu samca stała się strasznie płochliwa i wiecznie się chowa i zamian dokupić samca do Skalarów których nie oddam ale tez nie wiem czy można rozpoznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki:

mam - Skalar 2 samiczki, Gurami złote samiczka, Zbrojnik niebieski samiczka

chcę kupić - Neon inessa 10-15szt, Black moly haremik, samca zbrojnika tylko jak rozpoznać młodego.

Zastanawiam się czy nie oddać tej Gurami bo po odejściu samca stała się strasznie płochliwa i wiecznie się chowa i zamian dokupić samca do Skalarów których nie oddam ale tez nie wiem czy można rozpoznać

Samiec będzie miał wyrastające tak jakby kolce na czole.

Na 2 zbrojniki akwarium może być trochę za małe.

Nie mieszaj tak ryb.

Zbrojnik ok

Skalar ujdzie

Molki nie będą ładnie wyglądać z neonami

Neony proponuję ok 20 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samca zbrojnika chciałem od tak do pary by spróbować czy coś z tego wyjdzie ale jeśli bd ciasno to ok odpuszczę sobie. Z twojej wypowiedzi zrozumiałem:

Skalar, molly lub neon, zbrojnik.

 

Jak w sklepie rozpoznać samca skalara czy jest to możliwe?? Czy dobrze bd kupić 2 dla moich 2 samic??

Czytałem o nich co nieco i wiem że dobierają się w pary tak więc zastanawia mnie czy jak kupie 2 to się dopasują.

czy mogę do tego dopasować Ducha bo strasznie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary to ryby do akwarium min. 250l, nie wyobrażam sobie ich w 100l, skarławacieją, lepiej je oddaj. Gurami to również nie ten litraż dobrze że decydujesz się je oddać, zbrojnik może zostać tylko jeden. Poza tym w takim litrażu jest miejsce tylko dla jednego gat. ryb terytorialnych a oprócz gurami, skalarów jeszcze chcesz tu molinezje pakować. Proponuję oddać te ryby o których pisałam i zrobić coś w tym stylu:

 

1+1x pielęgniczka ramireza/szczupieńczyk indyjski

15x neon innesa/n. czarny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/bystrzyk barwny/b. ozdobny/prystelka/miedzik obrzeżony/tęczanka wrenera

1x zbrojnik niebieski

6x kirysek panda/pigmejski

 

1+2x pielęgniczka kakadu/bojownik/prętnik karłowaty/p. neonowy/p. miodowy

15x neon innesa/n. czarny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/bystrzyk barwny/b. ozdobny/prystelka/miedzik obrzeżony/tęczanka wrenera

1x zbrojnik niebieski

6x kirysek panda/pigmejski

 

Molinezje często trafiają do akwariów z neonami itp, ale wymagaja wody twardzszej a nawet z dodatkiem soli, ze względu na te różnice w wymaganiach odradzam ci ich zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...